Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Denizbank Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
198 1

Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde geçen dönemlerde başlatılan bir uygulamayla tüketicilerin diğer farklı bireylerin cep telefonu numaralarına para gönderebilmeleri olası duruma gelmişti. Bu kapsamda sektöre getirilen yeniliğe uyum sağlamak hedefiyle ATM’lerini baştan aşağı güncelleyen bankalardan birisi de Denizbank. Müşteriler, banka hesaplarına giriş yaptıktan sonra takip edeceği kolay bir prosedür ardından cebe para gönderme prosedürünü tamamlayabilmektedir.

Denizbank Cebe Para Gönderme İşlemi

İnternet ve mobil bankacılık uygulamasına getirilen güncelleme ardından para aktarımı yapılacak bireyin IBAN, hesap numarası, hesap ek numarası vb. verisini bilmeden yalnızca cep telefonu numarasını temin ederek para gönderilmesi olası duruma gelmiştir. Tüketiciler yapacakları cebe havale prosedürü ardından hiçbir bilgilendirme gerçekleştirme mecburiyetinde da değil. Denizbank, cebe havale prosedürünün gerçekleştirilmesi ardından alıcıyı aktarma ile ilgili bedava bir şekilde bilgilendirecek ve para çekimi yapabilmesi  amacıyla ATM’ye gitmesi gerekliliğini iletecektir.

Para Göndermede Atacağınız Adımlar

Cep telefonu numarasına havale gerçekleştirmek isteyen tüketiciler internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Transferler > Havale > GSM No ile Havale adımlarını takip etmeli ve alıcının telefon numarasıyla gönderilecek tutarı aratarak prosedürü sonlandırmalıdır.

Eğer bu prosedür belirli Aralıklarla tekrarlanacaksa uygulama penceresinin hemen sağ üst doğrultuda tespit edilen yıldız sembolüne dokunulması durumunda prosedürü kayıt etmek ve bir ileri prosedür esnasında kısa sürede süreci tamamlamak olasıdır. Kişisel menüye eklenen bu prosedürü tekrarlamak amacıyla tek yapılması gereken üstüne dokunulması olacaktır.

Cebe Gelen Para Nasıl Atm’den Nasıl Çekilir?

Denizbank müşterisi  cep telefonu numarasına gönderilen paranın çekilebilmesi amacıyla kesinlikle ATM’ye gitmesi gerekir. Transfer ardından cep telefonuna gelen SMS’in aracılığıyla referans kodu ile beraber ATM’ye gidildikten sonra Kartsız İşlemler > Cebe Havale aşaması takip edilmelidir. Açılan ekranda referans kodu, göndericinin telefon numarası ve gönderilen para tutarı bilgisi yazılmalı, çok beklemeden para hazneden alınmalıdır.

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Cep telefonu numarasına kişiye özel gönderilen paraların çekim süresi 7 gündür. Bu süre içinde çekilmeen paralar göndericinin hesabına iadesi sağlanır. Türkiye’de faaliyette bulunan GSM operatörlerine gönderilebilen cebe havale işleminde gönderilen tutar 10 lira ve katları üzerinden gerçekleştiriliyor. Denizbank müşterisi olmanız halinde limitiniz 19 bin 990 Lira, müşterisi değilseniz günlük 490 ve yıllık ise 1.990 liradır.

Denizbank Fastpay İle Para Gönderimi

Herhangi bir bankanın kredi kartını kullanıyorsanız Denizbank Fastpay ile istediğiniz kişiye cebe havale gönderebiliyorsunuz. ATM’lerden kartsız para çekim imkanı veren Fastpay başka banka kartları ile yapılabiliyor olması başlı başına bir ayrıcalık. Cep telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde yükleyebileceğiniz paralar ile istediğiniz hesaba havale, eft yapabilme imkanı da var. Cep telefonu ile birlikte hesaba gönderim işlemi de mevcut. Yanlış bir cep telefonu numarasına para gönderimi yaparsanız burada banka gönderilen tutarı yine hesaba iade ediyor.

Fastpay İle Üye İşyerine Ödeme

İndirdiğiniz uygulama içerisinde bulunan ödeme yap menüsü ile Denizbank’a ait üyenin işyeri listesini inceleyebiliyorsunuz. Buradan belirlediğiniz iş yerini seçerek ödeme yap tuşu ile ödemeyi yapabilirsiniz.Tüm banka kartları ile ödeme olması bir avantaj.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. sibel - -

    denizbank cebe havale işlemi gerçekleşti fakat bankamatikten para çekemedim bunun sebebi ne olabilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma