Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ebada Video Açılmıyor

Ebada Video Açılmıyor

Aydin Duran Aydin Duran -
108 0

Pandemi nedeniyle eğitime verilen arayla birlikte eba uygulaması üzerinden öğrenciler dersleri izleyip canlı yayınlarla öğretmenlerine ulaşmayı hedeflemiştir. Eba uygulaması tamamen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tasarlanmış ve kullanıma hazır hale getirilmiştir. Haliyle bir anda öğrenciler tarafından erişim altında kaldığı için bazı günler eba da video açılmıyor. İnsanlar günümüzde daha fazla erişim ve canlı ders hizmeti almak için ısrar etse de eba uygulaması henüz yeni olduğu için bu tarz hataların ve küçük sorunların olabileceğini belirtmiştir. Eba uygulamasında sorun yaşayan kullanıcıların en büyük sorunlarından birisi internet hızlarıdır.

İnternet hızı düşük olan kullanıcıların bilgisayarlarında ve cep telefonlarında ebada video açılmıyor bazı günlerde. Bu sorun ebadan bağımsız kullanıcıların evlerine sağladıkları internet desteğinin saniyede indirme ve görüntüleme hızından kaynaklı olduğu bilinmektedir. Ebada video açılmadığı durumlarda modemi resetleyip tarayıcıyı açıp kapatmak gibi bazı özellikler denenmelidir. Detaylı hizmet almak için internet şubesine giderek eba destekli altyapı internete başvuru yapabilirsiniz. Devlet eba için özelikle internet şubelerine ücretsiz yapılanma fırsatı tanımıştır.

Pandemi süreci uzadıkça evde geçirilen sürenin artması sonucu öğrencilerin aldığı eğitimde aksama ve duraksama olmaması adına eba gibi birçok farlı uygulama bulunmaktadır. Ebaya bir günde milyonlarca insan giriş yaptığı için sistem bazı zamanlarda donmalara neden olabiliyor bunun çözümü olarak internet hızı düşük olan ve çekim gücü azalan yerlerde ebadaki videoları gece izlemeleri ve ders kayıtlarına katılmaları tavsiye edilmiştir.

Eba Ders Kayıt Sistemi

İnternetteki takılmalar ve donmalardan dolayı kullanıcılara ek özellikler sunulmaktadır. En başlı özellik kullanıcıların izledikleri canlı dersin kayıt altına alınarak gece veya ertesi gün izleme şansına sahip olmalarıdır. Video izleme anında sorun yaşayanların yanı sıra ders tekrarı yapan öğrenciler ve anlamadıkları noktaları tekrar izleme fırsatına sahip olmak isteyen öğrenciler için eba uygulaması her dersin ve canlı yayını kayıt altında tutarak sisteme yüklemektedir. İnternet hızından dolayı kaçırdıkları dersleri tekrarlarını izleyerek aynı öğrenme seviyesine sahip olabilmektedirler.

Okunmalı  Öğrencilere Para Yardımı Yapan Yerler

Canlı derslerin dışında öğretmenlerin sisteme yükledikleri pratik alıştırmalar ve ödevlere tamamen eba sitesine giriş yaparak ulaşım sağlanabilmektedir. Öğrenciler tamamen eğitime ara vermeden devam edebilmek için eba üzerinden canlı dersleri izleyerek bu zorlu süreçte eğitimden geri kalmak istemiyorlar. Fakat aşırı yüklenme sonucu ebada video açılmıyor gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu durum yaşandığında internet tarayıcınızdan çıkış yaparak tekrardan işlemleri deneyebilirsiniz. Aynı sorun devam ediyorsa internet firması ile görüşebilirsiniz. Aksi durumda dersin kaydını izleyerek eksiğinizi kapatabilirsiniz.

Eba yönetimi tamamen öğrencinin en az zararla bu süreci atlatması için gerekli ders kayıt videolarını hemen dersin ardından atarak, öğrenciler istedikleri zaman girip izlemeleri için fırsat oluşturmuştur. Eba hakkında detaylı bilgileri ebanın kendi sitesinden öğrenebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma