Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Aydin Duran Aydin Duran -
363 0

Özellikle banka müşterilerinin merak ettiği husus Ziraat Bankası Hesap No nerede yazar sorusu. Bu hesap üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinin yürümesi için doğru bilgilere ulaşmak önemli.

Banka hesap numaralarının yerini IBAN numaraları almış olsa da, bankanın kendi şubeleri arasında para gönderimi için önemli bir husus olmaya devam ediyor. Nitekim iban numarasına da yön veren yine bu numaralar. Ziraat Bankasına ait Bankkart Combo kartını eline alan tüketiciler üzerindeki numaralar nedeniyle kafası kaşıyor. Bunun nedeni ise bir çok numarayı barındırıyor olması. Bu nedenle sorumuz Ziraat Bankası Hesap No Nerede yazar oluyor.

Ziraat Bankası Hesap No Bankkart Combo Hesap Numarası

Bankkart Combo ön yüzünün önünde bulunan ismin hemen üstünde hesap numarası detaylı olarak yazmaktadır. Buradaki şube kodu 3 – 4 haneli oluyor. Hesap numarası ise 8+4 haneden oluşuyor. Ziraat bankasına ait hesap numaraları da 5001-5002 gibi numaralar ile bitiyor. Para transferi gerçekleştirirken hesap numaranız eksik kalabilir.

Bunun için önüne sıfır koymanız gerekir. Gerekli hane sayısı kadar sıfır konulduktan sonra hesap numarası eklenir. Hesap numaranızdan emin değilseniz ATM’den giriş yaparak kartınızın iban ve hesap numarasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca hesap numaranız hakkında bilgi almak için 444 0000 müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Okunmalı : Bankkart Combo Nefes Ayları

Bankkart Combo markası ile işlem görmesinin ardından kartın iki özelliği bulunuyor. Kartın bir yüzü kredi kartı diğer yüzü ise banka kartı olarak tasarlanmış. Bu nedenle Ziraat Bankası müşterileri alışveriş yaptıktan sonra ödeme esnasında hangi karttan çekim yapılacağını belirtmek zorunda. Ayrıca iki kartınız için aynı yani tek şifre kullanıyor olmanız da ayrı bir avantaj haline getirilmiş.

Ziraat Bankası İban Numarasından Hesap Numarasını Bulma

Ziraat Bankası iban numarasından da hesap numaranızı çıkarmanız çok kolay. Banka iban numarasının sonuna 5001-5002 gibi ek hesap numarası ekliyor. İban numarasının sonundaki 4 haneyi çıkartırsanız ve ondan önceki 8 rakamı ortaya çıkarırsanız bu 8 rakam sizin hesap numaranızı oluşturuyor. Bu nedenle Ziraat Bankası Bankkart Combo hesap numaranızı kolaylıkla hesaplayabiliyorsunuz.

Temassız özelliği ile birlikte tüketiciye gönderilen Bankkart Combo kampanyaları ile ön plana çıkan bir kart. Fakat tüketici bu kartın temassız özelliğini kapatmak isteyebiliyor. Bu nedenle Bankkart Combo Temassız Özelliğini Kapatma başlıklı yazımız faydalı olacaktır.

ziraat bankası hesap no

Geçtiğimiz günlerde yeni bir kampanya ile gündeme oturan Combo kart devlet bankasının markası olarak hizmet görüyor. Bu anlamda faizsiz kredi kartı ekstre erteleme işlemine Combo Nefes Ayları olarak tanıtım reklamlarını yayınlıyor.

Hesap Cüzdanı Üzerinde Ziraat Hesap No

Önceki yıllarda bankalardan hesap açılışı için birer hesap cüzdanı verilirdi. Bu durum daha sonra uzun kartlara döndü. Ancak günümüzde artık kimseye böyle bir husus verilmiyor. Nitekim zaman içerisinde gelişen bir bankacılık hizmeti söz konusu. Bu aşamada da Ziraat Bankası devletin eli olarak yıllardır bir çok yenilikte öncü konumunda. Yine de müşterilerin talepleri doğrultusunda hesap cüzdanı verilebilir. Bu verilen cüzdanların üzerinde de Ziraat Bankası Hesap No yazmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma