Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Notu
  4. »
  5. Kredi Notu Puanına Göre Faizle Kredi Çekme Avantajlı mı?

Kredi Notu Puanına Göre Faizle Kredi Çekme Avantajlı mı?

Aydin Duran Aydin Duran -
219 0

Sicilinize göre bankalarla ilişkinizin olduğunu asla unutmayın, çünkü tüm taleplerinizde risk raporunuz incelenir. Bankadan faizle kredi çekmek findeks notuna bağlıdır. Düzenli ve zamanında ödeme yapmak sizin için iyiye işarettir, bankalardan talep edeceğiniz tüm kredilerde kredi notu ve diğer hususlara bakılarak size dönüş yapılır.

Kredi Notu Findeks Puanlamasına Göre Kredi Çekme İşlemi

Tüketicilerin kredi notu göre kredi veren bankalar vardır. Ayrıca kredi notuna göre faiz oranları da değişmektedir. ING Bank tüketicilere kredi notuna göre kredi imkanı sağlarken, aynı zamanda 3 ay ertelenmiş kredi imkanları da sunmaktadır.

Tüketiciler yaşamları boyunca eğitim, sağlık, evlilik, araba ve ev gibi ihtiyaçları olmaktadır. Bu ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi başvurusunda bulunurlar. Bankalar gelen başvuruları değerlendirirken, ilk baktığı şey başvurusunda bulunan kişinin kredi notudur. Kredi notu nenden bu kadar önemli? Diye soruyorsanız, sizin için şöyle kısa bir bilgi verelim.

kredi notu na göre kredi

Kredi notu kişinin geçmiş tüm finansal performansını yansıtmaktadır. Yani kişinin daha önce bankalardan kredi aldı mı ve bu kredi borcunun taksitlerini zamanında ödedi mi, ya da kirasını ve kredi kart borçlarına hassasiyeti nedir? Aynı zamanda kişi kredi borcundan dolayı hiç yasal takibe alındı mı? Gibi soruların tümü kredi not sisteminin içerisinde bulunmaktadır. Hala kredi notu neden önemli diye soruyorsanız, bankalar kişinin kredi notuna bakarak kredi vermektedir. Aynı zamanda kredi notu, kredi başvurusunda bulunan kişinin kefili olmaktadır.

Ayrıca hiç kredi notu olmayan kişiler de olmaktadır. Yani geçmişinde bankalarla hiçbir işlem yapmamış kişilerin kredi notu olmamaktadır. Bankalar kredi notu olmayan kişilere kredi vermemektedir. Ancak kefil ve teminat gösterilerek, kredi notu olmayan kişilere kredi verilebilir.

Bankalar Kaç Kredi Notuna İtimat Eder?

Bankalar için en ideal kredi notu 1850 ve üzeri puan aralığıdır. Bankaların gözünde, 1850 puan ve üzeri kredi notuna sahip kişilerin ödeme güçleri yüksek olurken, bunlar borçlarına sadık kişiler olarak görülür. Kredi veren bankalar olarak en bilinen ve en uygun kredi notuna göre kredi veren bankaların başında ING Bank gelmektedir.

ING Bank kredi avantajlarıyla alacağınız krediyi 3 ay ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz. Yani alacağınız kredinin geri ödemek için taksitlerini 3 ay sonra vermeye başlıyorsunuz. Ayrıca kredi için ING Bankası şubesine bile gitmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Faizle Kredi Çekebilirim?

Tüm bankalar için standart kredi notu mevcuttur. Kendiniz kredi hesaplaması yapabilirsiniz, asla bankaya gitmenize gerek yok. Tabii hangi banka nasıl şartlar talep ediyor ve nasıl bir prosedür izliyor bunu bilmeniz lazım. Şubeye giderek yapacağınız neredeyse tüm işlemleri artık mobil olarak halledebilirsiniz. Kredi notuna göre hesap yapma son dönemlerde popüler olmaya başladı, teknoloji çağındayız ve bireysel müşteri hizmetlerine telefonla bağlanabilirsiniz. Bu güne kadarki banka işlemlerinizin tamamı risk raporunuza yansımıştır, en yüksek miktarı düşük oranlarla çekmek istiyorsanız kredi notunu yüksek tutma yoluna gidiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma