Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kredi Sicilim Bozuk Kredi Çekmek İstiyorum

Kredi Sicilim Bozuk Kredi Çekmek İstiyorum

Aydin Duran Aydin Duran -
569 0

Kredi sicilim bozuk kredi çekmek istiyorum diyorsanız bu aşamada önünüzdeki engeller ve dikkat etmeniz gereken hususları açıklıyoruz.

Kredi sicili bozuk olması yani kredi yasaklısı olmasından dolayı acil nakit ihtiyacını kredi ile karşılayamaz halde olan kişiler parasal ihtiyaçlarına çözüm arayışındalar. Bu çözüm için ise sicilim bozuk kredi almak istiyorum talebi ile banka şubelerini aşındırıyorlar. Makale yazarınız olarak bendeniz kredi tahsisi yapmıyorum, kredilere aracı olmuyorum fakat sizler için bu makaleyi hazırlama gereği duydum. Kredi alabilmek için atmanız gereken bir kaç adım bulunuyor. Belli mi olur belki bu adımlar sizin nakit ihtiyacınıza çözüm yolu olur.

Kredi Sicili Bozuk Olanların Nakit İhtiyaçları

Önceki banka ürünlerine gereken hassasiyeti gösterememesinden dolayı sicili bozulan ve kredi sicilim bozuldu ne yapmalıyım, nasıl kredi almalıyım sorusu ile baş başa kalmışlardır. İnternetin sayesinde de biraz daha rahat bir şekilde kredi arayışı yapmaktalar. Durum biraz iç açıcı değil aslında. Çünkü sizler bankalara sadık kalmamışsanız bankalar da size sırtını dönerler.

Bu yazımı okuyarsanız İnternetten kredi alabilmenin yollarını arıyorsunuz demektir. Aslında açıkca söylemek istediğimiz bir nokta var çeşitli internet sitelerinden yapmış olduğunuz bu okumalar size çok ta yararlı bir araştırma olmayacaktır. Çünkü kredilerin muhatabı bankalardır ve kredi almak istiyorsanız bunun muhatapları ile iletişime geçmeniz en sağlıklı olacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi sicilim bozuk kredi çekmek istiyorum
Kredi sicilim bozuk kredi çekmek istiyorum

Sicil durumu itibariyle kredi tahsisine en yakın bankalar özel bankalar. Bu bankalar sicili bozuk olanlara kısmi olarak kredi ürünü verebiliyor. Sonuçta bankalar ticari bir firma ve para kazanma yolunda kurulmuşlardır. Burada kazancı yüksek olan kredi ürününü bu anlamda sicili bozuk olana kredi vererek yapabiliyorlar. Sizden bazı farklı talepleri olsa da bu bankalar size daha yüksek orandaki faizler eşliğinde kredi tahsisine giderler. Bununla birlikte kefil yada kefiller talep edebilirler ki bir anlamda yine kredinin geri ödemesi için sağlam basmaya çalışırlar.

Bu arada sicili bozuk demek kişinin kredi notuna göre farklı bir puanlamaya sahip olduğu için az riskli grubunda da olma ihtimaliniz var. Bu ihtimal de bankanın size biraz güvenini artırıyor ve kredi alma ihtimalinizi güçlendiriyor.

Kredi Notum Düşük Kredi Almak İstiyorum

Türkiye’de tüketicilerin kredi ürünlerinden faydalanabilmesi için en azından kredi notunun 1300 seviyelerini görmesi gerekir. Bu seviyelerin altında ise riskli grubundadır. Kötü kredi notu anlamına gelen bu durumda olan kişilere de bankalar kredi tahsisi yapabilir. Yine bu kredi alımında şartlar biraz ağır olabilir. Fazladan faiz ödemesi yaparken zarara uğrama ihtimaliniz de bulunuyor.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar araştırması yapan tüketicilerin özel bankacılık hizmeti veren Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank ve kredi notuna göre faiz uygulaması yapan İng Bank kredilerini değerlendirmesini tavsiye edebiliriz. Özel banka konumunda faaliyet göstermelerinden dolayı devlet bankalarına oranla daha rahat kredi alabileceğiniz alternatifleriniz bunlarla sınırlı.

En Kötüsü Senetle Para

Kredi ihtiyacı olmasına rağmen bankalar ile çözüme kavuşamayan tüketicilerin tercih ettiği hususlardan birisi de senetle para anlayışı. Bu kişiler çevreden senetle para alabilmek için arayışta olabiliyor. Bu şekilde kredi almanın en kötü yolu diyebileceğimiz senetle kredi yasal çerçeveler dışında gelişen bir olay. Buradan alacağınız paralara hiç bir yasal güvenceniz olmayacaktır ve yine çok faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma