Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ordan Burdan
 4. »
 5. ESHOT İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Yükleme

ESHOT İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Yükleme

Aydin Duran Aydin Duran -
218 0

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi İzmir’de de otobüs ve diğer merkez ulaşım araçlarında geçerli ulaşım kartları kullanılmaktadır. İzmirli vatandaşlar ise ESHOT İzmirim kart bakiye sorgulama yükleme nasıl yapılır, nereden bu işlem uygulanır merak etmektedir. Ulaşım için yeterli bakiyeye sahip olup olmadıklarını önceden bilmek için sorgulama yapmak önemlidir. Bu noktada yeterli bakiye yoksa nasıl yükleme yapılır, vatandaşların bu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Dijitalleşme ile birlikte tüm bu işlemler online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Peki nasıl bakiye sorgulanır, online yükleme yapılır, işte detaylar.

ESHOT İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

2015 yılı itibari ile ESHOT olarak toplu taşımada kullanılan kartı İzmirim Kart’a dönüşmüş bulunuyor. İzmirliler artık İzmirim kartlarına yükleme yaparak toplu taşımayı kullanabiliyor. Vatandaşlar, fiziki yükleme noktalarından kartlarındaki bakiyeyi sorgulayıp yükleme yapabilmektedir. Merak edilen konulardan biri o de onlline olarak ESHOT İzmirim kart bakiye sorgulama yükleme işleminin nasıl yapılacağıdır. Öncelikle kart yükleme yapmadan bakiye sorgulaması yapılmalıdır. Bunun için izlenmesi gereken adımları şu şekilde ifade etmek mümkündür:

 • Öncelikle İzmirim Kart sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfada yer alan “Online İşlemler” altında “Bakiye Sorgulama” sekmesine tıklanır.
 • Açılan yeni sayfada vatandaşların ESHOT yani İzmirim kartların ait akıllı kart numaralarını girmesi gerekir.
 • İlgili alana akıllı kart numarası yazılır.
 • Aşağıda yer alan Güvenlik kodu girilir.
 • Devam et butonuna tıklanır.

Çıkan ekranda ilgili akıllı kart numarasında ait olan bakiye bilgileri yer almaktadır. Bu noktadan sonra tekrar bakiye yüklenmek isteniyorsa ana sayfaya geri dönülmelidir. Ya da sorgulama ekranı üzerinde yazan “İzmirim Kart’ınıza internetten online yükleme işlemi yapmak için tıklayınız.” Yazısının sütündeki butona tıklanır. Tıkladıktan sonra yükleme ekranına yönlendirilen vatandaşlar kartlarına güvenle yükleme yapabilir.

Okunmalı Ziraat Bakiye Hesap Sorgulama

ESHOT İzmirim Kart Bakiye Yükleme

ESHOT İzmirim kart bakiye sorgulama yükleme işlemini gerçekleştirmek için yukarıda yer alan adımlar izlenir. İster ana sayfadan isterlerse de bakiye sayfasından yükleme sayfasına geçilir. Yükleme yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli hususlar vardır. Bunları şu şekilde açıklamak mümkündür:

 • Vatandaşlar akıllı kartlarına belirli tutarda para yükleyebilmektedir. Bu tutar en az 1 TL olmakla birlikte en çok da 200 TL olacak şekilde yapılmalıdır. Yani 1 ile 200 TL arasında bir yükleme yapılması gerekir.
 • Ödeme işlemini sonlandırdıktan sonra hemen yüklemem olmamaktadır. Karta para geçimi 1 saat içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Aynı zamanda internet üzerinden yüklemede sadece kredi kartı seçeneği kullanılmaktadır. Banka kartı ile yükleme olmamaktadır. Kredi kartlarında ise 3D Secure özelliği bulunmalıdır.

Okunmalı : Akbank Hesap Bakiye Sorgulama

Yükleme için ilgili bakiye numarası yükleme alanına yazılır. Kredi kartı bilgileri girilir. Tutar ve diğer bilgiler girildikten sonra yükle butonuna basılır. 3D Secureşifresi girilir. ESHOT İzmirim kart bakiye sorgulama yükleme işlemi tamamlandı uyarı ile yükleme işlemi de sonlanmış olur. Bakiye ise karta bir saat içerisinde yüklenecektir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma