Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bankası Avans Hesap başvurusu nasıl yapılır?

Garanti BBVA Bankası Avans Hesap başvurusu nasıl yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
202 0

Garanti BBVA Bankası müşterisi olduğunuz zaman yapmanız gereken başvuru yöntemleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Bankanın müşterilerine sunduğu farklı başvuru yöntemlerini kullanarak kolay şekilde Avans Hesap başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden

Garanti müşterisi olarak Garanti Bankası internet bankacılığına giriş yaparak buradan , başvurular bölümüne giriş yapmanız, sonrasında ise kredi menüsü içerisinden avans bölümüne giriş yaparak avans hesabınızın başvurusunu kolay yoldan yapabilirsiniz. Ay sonu nakit sıkıntılarınızı gidermek için önemli bir hizmet olan Garanti BBVA Avans Hesap tercih sebebi olabilir.

Mobil bankacılık üzerinden

En çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan mobil bankacılık hizmeti gelmektedir. Mobil bankacılık hizmeti üzerinden bankacılık işlemlerine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan başvurular bölümüne giriş yapmanız ve sonrasında kredi/avans bölümüne giriş yaparak avans hesap başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Şube üzerinden

Avans hesabınızı tanımlatmak için aynı zamanda Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine de giderek buradan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Buradan müşteri danışmanına giderek avans hesabınızın açılmasını talep ederek kolay bir şekilde işlemlerinizi yapma şansını bulmuş olursunuz.

Telefon bankacılığı üzerinden bu konuda sizlere hizmet verilmeyeceğinin altını çizmek istiyoruz. Yukarıda yer alan yöntemleri kullanarak sizlerde işlemlerinizi kolay yoldan yapabilirsiniz.

Avans hesap başvurusu için gerekli olan belgeler

Gelir belgenizin bulunması aslında avans hesap açtırmanız için yeterli olacak belgelerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanı belgenizin de aslının bulunması gerekmektedir.

Çalışanlar, emekli olanlar ve sabit geliri olanlar bu belgeleri bankaya göstererek bu konuda avans hesap açtırma konusunda bankadan hizmet talebinde bulunabilirler.

Garanti Bankası Avans Hesap özellikleri

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu Avans hesap sisteminin özellikleri hakkında bilgiler sunalım. Garanti Bankası’nın Paracard müşterilerine sunduğu bu avans hesap sistemi üzerinden 7 gün boyunca 24 saat dilediğiniz zaman harcama yapabilir veya Garanti ATM’lerinden para çekme işlemini yapabilirsiniz.

Avans Hesap Diğer özellikleri

Garanti Avans hesap sahibi olmanız beraberinde sizlere birçok kolaylığı da sunacaktır. EFT ve Havale gibi para gönderme işlemlerinizi de 7 gün 24 saat boyunca internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak gerçekleştirme şansınız olacaktır. Paracard olarak geçen hesabınızda paranız olmasa bile sizlere tanımlanan avans hesap bölümünden kullanarak işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.  Hesaplara tanımlanan avans hesapların sizlerin gelirlerine göre belirleneceği ve değişkenlik göstereceğini de belirtmek istiyoruz.

Otomatik ödeme talimatı

Aynı zamanda bu hesap üzerinde faturalarınızın ödenmesini sağlamak adına otomatik ödeme talimatları da vererek işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda para bulunmasa bile adınıza tanımlanan avans hesap üzerinden ödeme işlemleri yapılır ve hesabınıza para yatırdığınız zaman avans hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesabınızın avans hesap işlemleri sırasında içerden çektiğiniz paralar veya ödemeleriniz hesabınıza para girme işlemi gerçekleştikten hemen sonra anında avans hesabınızın kapatılması için otomatik olarak tanımlanacaktır. Yani ayrıca avans hesap üzerinden kullandığınız para için bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Faiz oranları

Kullanmadığınız avans hesaplarınız için banka sizden herhangi bir şekilde ücret talep etmeyecektir. Ancak kullandığınız avans hesaplarınız içinse bankanın kullandığınız gün kadar sizlerden ücret talep edeceğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de bu konuda şanslısınız. Ayrıntılı bilgi için Avans Hesap Faizlerini inceleyebilirsiniz.

Hatta son olarak avans hesabınız üzerinden dilediğiniz zaman Kredili Mevduat hesabınızı kullanarak kredi çekme şansını da yakalamış olursunuz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma