Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. EFT Yapmanın Yolu Garanti BBVA Bankası EFT Ücretleri

EFT Yapmanın Yolu Garanti BBVA Bankası EFT Ücretleri

Aydin Duran Aydin Duran -
234 0

Para transferlerinin banka üzerinden olması, güvenlik açısından kritik bir öneme sahiptir. Bu sayede bir bankadan diğer bankaya kadar taşıyacağınız para çantalarından kurtulabileceksiniz. EFT işlemi bu sayede işletmelerin ve banka müşterilerinin hayatını kolaylaştırmıştır. Artık işletmeler, diğer işletmeye olan borcunu saniyesinde ödeyebilmekte; bu işlemi elektronik ortamda imzalı belgelerle kanıtlayabilmektedir. Aynı şekilde bu sayede alıcı işletme de EFT gibi hızlı bir işlem sayesinde parayı anında hesabında görecektir. Bu sayede işletmelerde finansal sürekliliğin sağlanması konusunda oldukça ileri gidilmiştir. Zamandan ve yapılacak birçok evrak işinden kurtulan işletmeler, pratik şekilde ticari hayatlarını devam ettirmektedirler. EFT; ayrıca devletin piyasalar üzerindeki denetimi açısından da oldukça önemlidir. Piyasada dolaşan para miktarı ne kadar fazlaysa; o paraların vergi borcu, kullanım güvenliği ve istatistikler için gerekli bilgiler oluşturulabilir.

Garanti Bankası EFT limitleri ve saatleri nelerdir?

Garanti Bankası; müşterilerine EFT sayesinde büyük bir yardım sunmuştur. Günlük 250.000 TL gibi yüksek bir rakamla EFT yapılmasına izin veren Garanti Bankası alt limit olarak 0,01 TL belirlemiştir. Kişiler, bu limitler dâhilinde istedikleri sayıda EFT işlemini, Garanti Bankası üzerinden yapabilirler.

Garanti Bankası’nın EFT ücretlendirme politikası

Garanti Bankası’nın EFT için hizmet veren birçok enstrümanı bulunmaktadır. Bu yüzden de fiyat politikası işlemin özelliğine göre değişecektir. Öncelikle müşterilerin EFT işlemi için kullanabilecekleri Alo Garanti EFT hattı işlem sonrasında 55 TL ile 90 TL arasında EFT işlem ücreti kesecektir. Cep şubesi üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde hesaptan hesaba veya isme yapılacak EFT, 5,25 TL işlem ücretine sahiptir. Bu EFT işleminin geç EFT işlemi olması sonrasında bu ücret 7,75 TL olacaktır. Düzenli ödeme şeklinde dizayn edeceğiniz hesaptan EFT işlem ücreti 3,28 TL olacaktır. Gişeden ödeyeceğiniz banka bir kredi kartına yapılacak EFT işleminin ücreti 10 TL olacaktır. Garanti Bankası kredi kartıyla yapacağınız EFT işlemi 8 TL işlem bedeline sahiptir. Garanti Bank şubelerine giderek yapacağınız EFT işlemlerinde ise 60 TL ile 600 TL arasında değişen bir EFT işlem ücreti uygulama politikası bulunmaktadır.

EFT ücretlerinde zamanla değişiklik olabilir. Bunun için Ürün ve Hizmet Ücretleri ile ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma