Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Avans Hesap Garanti Bankasının Kredili Mevduat Hesabı Olarak Göz Dolduruyor

Avans Hesap Garanti Bankasının Kredili Mevduat Hesabı Olarak Göz Dolduruyor

Aydin Duran Aydin Duran -
232 0

 Acil Para ihtiyacının giderilmesinde ilk adres olarak harcama yapabileceğiniz Avans Hesap Garanti BBVA Bankasının sunduğu kredili mevduat hesabı (KMH) dır. Bu hesabınıza tanımlanan ek para sayesinde nakit para çekimi, fatura ödemesi, eft ve havale yapma gibi bir dizi bankacılık ürününü gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüketicinin parası olmadığı zamanlarda kullanımı için vadesiz hesabına tanımlanan avans hesap her an açık kredi hesabı olarak milyonlarca müşterinin talep ettiği ve kullandığı bir ürün.

Garanti BBVA Avans Hesabı

Çok yüksek tutarda olmasa da hesabınıza tanımlanan  küçük limitler dahilinde hesabınız Türk Lirası cinsinden oluyor ve istenildiği zaman çekme imkanı veriyor. Çekilen avans ile hesabınıza para girişi arasındaki geçen zaman dilimi için faiz ödüyor olmanız sizin cebinizden çok küçük tutarlarda faiz ödemesi yapıyor olmanız anlamına geliyor. Yani ihtiyacınızı küçük paralar karşılığı gideriyorsunuz ve bu husus aslında sizin büyük mağduriyetinizin önüne geçiyor. Örneğin ödeyemediğiniz hizmetin faturası nedeniyle bu hizmetin kapanacağına Garanti Avans Hesap bünyesinden yapacağınız ödeme ile mağdur olmamış oluyorsunuz.

Garanti BBVA Taksitli Avans

Garanti Avans sizlere taksitli avans çekme imkanının yanı sıra kısa vadelerde para çekme imkanı veriyor. Paranızı dilerseniz 12 ay vade ile uzatarak küçük taksitler halinde ödeyebiliyorsunuz. Mevduat hesabınızda olan para bu taksitli avansı etkilemiyor. Bu aşamada tüketicinin en çok merak ettiği husus ne kadar öderim oluyor. Garanti Avans hesabından taksitli para çekmenin faiz oranı % 1,25. Bu oran ile muhtemel çekeceğiniz tutarlar ile ödeyeceğiniz taksit miktarı da şu şekilde;

 • 500 TL 12 ay 45,82 TL toplam 549,84 Lira
 • 1000 TL 12 ay 91,64 TL toplam 1.099,68 Lira
 • 5000 TL 12 ay 458,20 TL toplam 5.498,40 Lira

Avansı kullanılan ilk ay kullanım tarihi itibariyle farklılık taşıyabilir. Bu durum ise sizin ilk ödeyeceğiniz taksit miktarına yansıyacaktır ve bir aylığına değişecektir. Muhtemel ihtiyacınız olan tutar ile ödemek istediğiniz vadelerde ayrıca hesaplama imkanı veren bir sistemi internet sitesinden sunan Garanti BBVA tüketiciye her türlü kolaylığı sağlıyor. Bu nedenle hesaplama sayfasından da bazı ayrıntıları inceleyebilirisiniz.

Tüketici olarak bizlerin hiç beklemediği durumlar gerçekleşir ve nakit paraya her an ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi durumlarda kullanılmak üzere bir kenara para koyma gücümüz olmamış olabilir. Bu gibi durumlara ilaç niteliğindeki Garanti BBVA Avans sizin düzenli bütçenizi etkilemeden taksitlendirme olanağı veren bir özellik ile Garanti müşterilerine sunuluyor.

Garanti Avans Borcunu Nasıl Öderim?

12 ay ve daha az vadede taksitli alacağınız avans miktarına her hangi bir ücret ve komisyon ödemesi de yapmanız gerekmiyor. Burada para çekmenizde önemli değil. Yapmış olduğunuz harcama ve daha önceki çekimlerinizi de taksitlendirebiliyorsunuz.  Çekmiş olduğunuz bu ürünün ödemesini de Garanti BBVA şube, ATM, İnternet ve Mobil bankacılıktan yapabiliyorsunuz. Dilerseniz de başka bankalar üzerinden EFT yapma olanağınızda alternatifler arasında oluyor.

Nasıl Taksitlendireceğim?

Hesabınızdaki avans tutarını harcamış veya çekmiş olabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra önünüzde 30 günlük süre bulunur. Bu süre içinde başvuru yollarını kullanarak 3,6,9 ve 12 ay vadelerde paranızı taksitlendirme isteğinde bulunursunuz. Bunun yanında dilerseniz bu ödemeleri devam ederken erken kapatmak ta hakkınız. Yani kullandınız bir gün sonra vaz geçtiniz ve tamamen almış olduğunuz taksitli avansı iptal ediyorsunuz.

Merak Ettiğiniz Garanti Avans Hesabı Özellikleri

 • Avans Hesap Garanti BBVA Bankasının Kredili Mevduat Hesabıdır ve hesabınıza tanımlanır.
 • Hesabınızda para olsun olmasın avans kullanabilirsiniz.
 • Avans hesabınızı nakit çekim yapabilir, EFT ve Havale yapabilir ve fatura gibi ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz harcama ve çekimleri 30 gün içinde taksitlendirebilirsiniz.
 • Hesabınıza tanımlanan avans limitinin % 80 i kadar tutarı taksitlendirebiliyorsunuz.
 • Taksitlendirme en az 3 en çok 12 ay vadede yapılıyor.
 • Taksitlendirme imkanı için en az 100 TL çekilebiliyor.
 • Avans hesabın tanımlandığı vadesiz mevduat hesabından aylık ödeme tahsil edilir.
 • Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans faiz oranı % 1,25 tir.

Garanti Avans Hesaba Nasıl Başvurabilirim?

Bu aşamada önünüzde dört alternatif yol bulunuyor. Garanti internet bankacılığını kullanan kişiler sırasıyla başvurular, Kredi, Avans hesap, Taksitli Avans Hesap başvurusu menüsünden yapıyor.

Mobil Bankacılık kullanan kişiler Başvurular, Kredi, Avans Hesap Başvurusu, Taksitli Avans Hesap Başvurusu menüsünden;

Garanti ATM’sinden Hesaplar, Avans Hesap, Taksitli Avans Hesap adımları ile yapabilirken klasik yöntem İle banka şubesine giderek fiziken de yapabilirsiniz.  Bu yöntemler sayesinde daha önce çekmiş olduğunuz paraları 30 gün içinde yaparken yine dilerseniz hiç para çekmeden de hemen başvuru yapma imkanınız oluyor.

Kullanılan avansın tarihine göre banka belli bir ödeme miadı düzenlemiş. Bu aşamada ayın tarihlerine göre ödeme yapıyorsunuz. 1-7 tarihinde kullanalar 24 ünde, 8-14 arası ayın 25 inde, 15-21 arası bir sonraki ayın 22 sinde, 22 – 31 arası ise bir sonraki ayın 23 ünde ödeme yapıyor.

Vergi ve Masraf Öder miyim?

Garanti KMH Avans hesaptan para çekimi yapacaksanız elbette bu işlemin vergisel tarafı da bulunuyor. Ancak taksitlerin içerisinde yer aldığı gibi banka sizin adınıza bu ücreti devlete ödüyor. Sizin ayrı olarak bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Örneğin 30 günlüğüne kullandığınız bir 5 bin lira avans için 12,50 Lira vergi ve fonlara ait ücret ödemesi yapmak zorundasınız. Bu paraya da ayrıca 62,50 TL faiz ödemesi yapıyorsunuz. Toplamda da 5 bin 75 lira olarak ödüyorsunuz ve faiz oranınız da % 1,25 oluyor.

Paracard İle Avans Hesap İşlemleri

Garanti BBVA şubelerinde meduat hesabınıza tanımlı avans miktarından istediğiniz tutarı 7-24 Paracard sayesinde çekim imkanı bulunuyor. Ayrıca alışverişte ödeme aracı olarak ta bu tutardan kartınızda ödeyebiliyorsunuz. Garanti BBVA Paracard ile hesabınızdan havale ve EFT yapma imkanı paranız olmadığında da yapabiliyorsunuz. Fatura ödemeleri, aidat, kira, taksit ödemesi de ayrıca yapılabilenler arasında bulunuyor.

Mevduat hesabınıza para yatırmanız ya da maaşınızın yatırılması halinde eksi konumundaki avans tutarı yatırılan kadar artı duruma geçiyor. Burada yatırmada süre kısıtlaması bulunmuyor. Yani sizin ayrıca ödeme yapmanıza gerek kalmadan avans ödemesi de yapmış oluyorsunuz. Tüketicinin endişelerinden birisi olan husus ise bu hesaptan para kullanmadığınız zaman herhangi bir masraf, ücret ve faiz ödemesi yapmıyor olmanız. Eğer çekim ve harcama yaparsanız da bu işlemin tutarı olan faiz ve giderlerinin ödemesini bir sonraki ay yapmış oluyorsunuz.

Garanti Avans Hesap Ekstresi

Bankada tanımlı olan bu hesabınızdaki hareketler için ayrıca bir hesap özeti isteyebilirsiniz . Ancak bu hizmet direk sizin banka hesabınızın hesap hareketlerine yansımaktadır. Bunun için de banka ayrıca bir ekstre düzenleme yoluna gitmese de aylık kullanımınız ve sonrasında oluşan hususlar için kişiye mail yoluyla bilgilendirme yapıyor. BDDK kararları gereği zaten kişinin ek hesabı ile ilgili ayrıntılar, kullanım miktarları gibi hususlar müşteriye bildirilmesi gerekenler arasında.

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse; Garanti BBVA Bankasının şubelerinde bulunan vadesiz mevduat hesabına tanımlanan artı paranın karşılığı olan KMH Garanti Avans Hesap olarak müşterilere sunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma