Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Almanın Avantajları  

Hacizli Araç Almanın Avantajları  

Aydin Duran Aydin Duran -
201 0
Hacizli Araç Almanın Avantajları

Nerede yaşıyor olursanız olun, şehrinizde kaybedilen arabalar için yapılan müzayedelerde kaliteli kullanılmış arabalar bulabilirsiniz. Müzayedede kaybedilen bir araba satın almak, bir arabayı uygun fiyata almanın giderek daha popüler bir yolu haline geliyor. Ele geçirilen bu araçlar genellikle iyi durumdadır. Birçoğu iyi durumda olan bu el konulan araçlar, yola uyum sağlamak için çok az bakım gerektiriyor.

Aracını satın aldığınız koşullar çok önemlidir. Burada alışveriş yapmanın birçok yolu var. Araçlar bankalara, gümrüğe, icraya, finansmanla satılır ve satın alınması çeşitli şekillerde yapılabilir. Bu nedenle, Hacizli araç satın almanın faydaları farklı olup mutlaka araştırılması gereken konular arasında yer alır.

Hacizli araçlar için birçok seçenek bulunmaktadır. İhale aralarında ekonomik otomobiller, kamyonlar, ticari araçlar ve jipler de bulunan çok çeşitli araç ayrıştırılır. Ancak tam olarak aradığınız renk, yıl ve kilometre gibi bazı seçeneklerden vazgeçmeniz gerekebilir. İstediğinize yakın bir şey bulmak için farklı ihaleler katılmanız gerekebilir ve bazen anlaşmayı bitirmek için ısrarlı rakiplerle karşılaşabilirsiniz.

Hacizli Araçlar İçin Uygun Satışlar

Hacizli Araç Almanın Avantajları
Hacizli Araç Almanın Avantajları

Hacizli araçlar piyasa değerinin çok altında satılmaktadır. Satılmayan el konulan araçlara indirim uygulanır. Birçok müşteri, en çok kullanılan arabalarda %50 daha az teklif fırsatları bulduklarını söyler. En iyi açık artırmalardan bazıları, mükemmel bir şekilde bakımı yapılan ve endüstri standartlarına göre düzenli olarak servis verilen araç filolarını ve devlet araçlarını içerir. Uygun fiyatlarla yapılan haciz araba ihaleleri sırasında, düşündüğünüzden daha iyi arabalara rastlayabilirsiniz.

İhale süreci çok kısa sürmekle birlikte aracınızı kısa sürede teslim alırsınız.  İhalelerde arabanın bir an önce satılması istenir. Birçok web sitesi, istediğiniz marka, model, kilometre, durum ve yıl dahil olmak üzere yakınınızda kaybedilen bir aracı bulmanıza yardımcı olabilir. Bunu bilerek müzayedeye girebilir ve hemen istediğiniz araca teklif vermeye başlayabilirsiniz.

Hacizli Araç Satın Alma Koşulları

El konulan araçlar belirli koşullar altında internetten satın alınacağı söylenebilir. Öncelikle markaya göre araba almak isteyenlerin izleyeceği yol bellidir. Yapılan işlemlerde ilk adım belirtilen şartlara uygunluktur. 18 yaş sınırı bu koşullardan en önemlisidir. Ayrıca Türk vatandaşı olarak teklif garantisi ve başvuru formunun doldurulması da şartlar arasındadır. Bu şartların sağlanması halinde aracın satın alınması hacizden yapılabilir.

Haciz Yoluyla Araç Alma Riskleri

Haciz yoluyla araç alan veya ucuza araç kiralayan kişiler belirli kurallara tabidir. Öncelikle araç satış tamamlanana kadar otoparkta kalır ve aracın hasar görme riski vardır. Ayrıca araba parçaları çalınabilir veya çizilebilir. Bu nedenle ihale öncesi aracın muayene edilmesinde fayda vardır. Ayrıca ucuz araç kiralama riski de ortaya çıkabilecek durumlardan biridir. Bu durumlar dışında ihale süreci devlet kontrolünde gerçekleşeceği için herhangi bir risk olmayacaktır. Ayrıca uygulamadan çıkan arabalar yaklaşık 15 gün içerisinde teslim edilecektir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma