Hacizli Araç Fiyatları Ne Kadar?  

Hacizli Araç Fiyatları Ne Kadar?  

İcradan araç satın almak isteyenler icralık araçları nasıl alacakları konusunda araştırma yapıyorlar. Günümüz şartları değerlendirildiği zaman icradan satılan araçlar piyasa değerinden çok daha uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Satın alınan bu araçları istediğiniz gibi kullanma hakkına sahip olabiliyorsunuz. İcralık araçlar borcunu ödeyemeyen ya da bu nedenle icra yolu ile araçlarında el konulan kişilerden dolayı vardır. Ucuz araç satın almak isteyenler için icradan satışa sunulan araçlar oldukça avantajlıdır. İcradan satışa sunulan araçlar ihale yolu ile satılır be bu şekilde alınır. Bu nedenle her ne kadar aracı uygun fiyata satın almak isteseniz de bazen satın almak istediğiniz aracın fiyatı bütçenizi aşabilir.

İcradan Araç Satın Almak İçin Yapılması Gerekenler

İcralık araç satışları ihale yolu ile yapılır. Bu nedenle de icradan araç satın almak isteyen kişiler ihaleye katılmalı ve aracı satın almak için de birkaç prosedürü uygulamalıdır. Öncelikle icralık araç ihalelerinin gerçekleştirildiği resmi web sitesini takip ederek kendinize uygun olan ihaleyi bulmanız gereklidir. Devamında ise ihaleye katılmak için teminat vermelisiniz.

Hacizli Araç Fiyatları Ne Kadar?  

Hacizli Araç Fiyatları Ne Kadar?

 Ödeyeceğiniz bu teminat bedeli ihaleye göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle teminat bedeli ile ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. İcradan araç satın almak için ihaleye başvuru şartları arasında 18 yaşını doldurmuş olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız şartları vardır. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde sizden başka herhangi bir şey istemez ve ihaleye katılma hakkına sahip olursunuz.

İcralık Araç İhalesi 

İcradan araç satın almak için ihaleye başvuru yaptıktan sonra ilanda belirtilen günde ve saatte ihalenin yapılacak olduğu yerde bulunmalısınız. Eğer ihaleye fiziksel olarak gitme imkânınız yoksa bu durumda resmi web sitesi üzerinden araç satışı için açık artırma teklifi yapabilirsiniz. Yapılacak olan açık artırmaya resmi web sistemi üzerinden katılmaya karar verdiyseniz bu durumda ihaleden önce sisteme üye olmalı ve satın almak istediğiniz araç için ihale teminat bedelini ödemelisiniz. İhale teminat bedelini online bir şekilde ödemeniz mümkün.

Eğer ihaleye bizzat katılmak istiyorsanız bu durumda ihale teminatına elden teslim tutanağı karşılığında ödeyebiliyorsunuz. İcradan araç satış ihalelerine yalnızca bu iki yöntem ile katılma şansınız var.  Yapılan açık artırmanın sonucunda ise en fazla rakamı veren icradan araç satışı ihalesine kazanmış olur. Eğer katılmış olduğunuz ihaleyi kazanamama durumu ile karşı karşıya kalırsanız bu durumda daha önceden yatırmış olduğunuz ihale teminatı size anında teslim edilir.

Eğer katılmış olduğunuz ihaleyi kazanırsınız bu durumda daha önceden ödemiş olduğunuz teminat bedeli aracın fiyatı üzerinden düşürülür. İhale yoluyla satın alacak olduğunuz aracı daha önceden dikkatli bir şekilde incelemeniz ve eksper raporlarına da dikkat etmeniz gereklidir. İcra yolu ile araç satın almadan önce bu hususlara dikkat edilmesi sizin yararınıza olur.