Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Aydin Duran Aydin Duran -
184 0

Birikim ve yatırımın yolu devlet katkısı ile sağlanan aylık düzenli birikimleriniz sayesinde açacağınız HSBC BES sayesinde yapılabiliyor.

HSBC Bank, müşterilerine bireysel emeklilik hizmetlerini, anlaşmalı olduğu Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketi aracılığı ile vermektedir. Şirketin özellikle HSBC Bank için tasarladığı HSBC BES Bireysel Emeklilik Planı, bankanın bütün şubelerinden alınabilir. Bankalar bu şekilde müşterilerine, yaşam standartlarını değiştirmeden huzurlu bir emeklilik vaat etmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi, mevcut sosyal güvenlik sistemini tamamlayan ve katılımcılara ikinci bir emeklilik geliri sağlayan bir tasarruf sistemidir. HSBC Bireysel Emeklilik Planı da bu anlamda tasarrufu özendirmektedir.

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Şartları

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girmek için, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve Türk vatandaşı olmak yeterlidir. En az 175 TL katkı payı ödeyerek HSBC Bireysel Emeklilik Planı’na sahip olunabilir. Ayrıca katkı payları aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak da ödenebilir. Ödemeler bankaya verilecek otomatik ödeme talimatı veya kredi kartı ile yapılabilir.

 

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Avantajları

HSBC Bireysel Emeklilik Planı’na sahip kişilere de devlet yüzde 25 katkı payı desteği sağlamaktadır. Bunun yanında katılımcılar, Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinin anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli olarak yararlanabiliyor. Ayrıca şirketin asistans hizmetlerini de alabiliyorlar. Birikimlerin devlet güvencesi altında olduğunu da unutmamak gerekiyor.

HSBC Bank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketi, giriş aidatını, sözleşmenin yapıldığı tarihte geçerli olan aylık brüt asgari ücretini esas alarak tanımlanmıştır. Şöyle ki, katılımcı sistemden üç yıl içinde ayrılıyorsa veya birikimlerini başka bir şirkete götürüyorsa, aylık brüt asgari ücretin yüzde 75’ini, katılımcı sistemden üç ile beş yıl arasında ayrılıyorsa veya birikimlerini başka bir şirkete götürüyorsa, aylık brüt asgari ücretin yüzde 50’ini ödeme zorundadır. Beş yılını tamamlayan katılımcılardan ise giriş aidatı alınmıyor.

HSBC Bank BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın http://www.hsbc.com.tr/ web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin https://www.allianzemeklilik.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma