Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Garanti BBVA Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Aydin Duran Aydin Duran -
194 0

Garanti Bankası BES, Bireysel Emeklilik ile mutluluğunuzu yüzde 25 arttırın derken, Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki devlet katkısına vurgu yapmaktadır. Gerçekten de yüzde 25 Devlet Katkısı, başka hiçbir tasarruf aracı ile sağlanamayacak bir birikim imkanı vermektedir. Garanti Bankası, talep halindeki tüketicilere BES hizmetini Garanti Emeklilik ve Hayat Şirketi yoluyla veriyor.

Maddi sıkıntılar çekmeden, en az bugünkü yaşam seviyesini koruyarak, mutlu ve rahat bir emeklilik dönemi geçirmek için, bugünden birikim yapmak gerekiyor. Birikim yapmanın yolu da devlet katkısı ile birlikte daha da çoğalan BES ile düzenli aylık birikimler sayesinde olan bir sistem üzerinden oluyor.

Garanti Emeklilik ve Hayat şirketi, bu çerçevede bireysel müşteriler için, E-meklilik Planı, Pratik Plan, Prestige Plan ve Select Plan gibi planlar tasarlamıştır.

Garanti BBVA Bankası Bireysel Emeklilik Şartları

Yukarıda sayılan emeklilik planlarından herhangi birini almak için sadece fiil ehliyetine sahip olmak, 18 yaşından gün almak ve Türk vatandaşı olmak yeterli olmaktadır. Başkaca bir koşul aranmamaktadır. Çalışmayan, dolayısıyla SGK’ya prim ödemeyen kişiler bile isterlerse sisteme girebilirler.

Ödenecek katkı payları tutarlarına katılımcılar karar verecek olsa da ilerideki emeklilik gelirinin bir değer taşıması açısından şirket, E-meklilik Planı’na en az 90 TL, Pratik Plan’a en az 145 TL, Prestige Plan’a en az 590 TL, Select Plan’a ise en az 1.202 TL sınır koymuştur. Otomatik BES için ise gelirinizin yüzde üçü oranında kesinti uygulanmaktadır.

Garanti BBVA Bankası Bireysel Emeklilik Avantajları

Garanti BES’in en büyük avantajı devlet katkısıdır. Yatırdığnızın Yüzde 25 i oranında katkı payı ile aylık yatırımlarınız sayesinde düzenli birikim yapmış oluyorsunuz. Ayrıca katılımcılar yılda dört defa seçtikleri emeklilik planını değiştirebilirler. Keza girdikleri plan içinde fon dağılımını yılda altı kere yeniden yapılandırabilirler.

Garanti BBVA Bankası Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Bireysel Emeklilik Sistemi içinde bireysel emeklilik şirketleri, giriş aidatlarını baştan peşin alabilirler veya katılımcıların sistemde kaldıkları süreye göre erteleyebilirler.

Garanti Emeklilik ve Hayat şirketi, E-meklilik, Prestige ve Select emeklilik planlarında baştan giriş aidatı almamaktadır. Pratik Plan’da ise  giriş aidatı alırken bu aidatı da taksitlendirme yoluna gitmektedir.

Ertelenen giriş aidatları, katılımcının sistemden çıkması veya birikimlerini başka şirkete taşıması durumunda, sistemde geçirdikleri süreye bağlı olarak hesaplanır ve ödenmesi talep edilir.

Garanti Bankası BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın http://www.garanti.com.tr web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin https://www.garantiemeklilik.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma