Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?

Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?

Aydin Duran Aydin Duran -
237 0

Herkes kendisine ait cep telefonunu ezbere bilmek zorunda değil. Bazı durumlarda başkasının numarasına da bakmak gerekebiliyor. Özellikle büyüklerimizin telefon numarasını ezberleyemediğine de şahit olmuşuzdur. Bu aşamada kendi cep telefonu numaramı telefondan nasıl öğrenirim? Öğrenebilir miyim? Gibi sorularınız olabilir. Bu durumda cevap evet olsa da nasıl öğreneceğinize değinmek istedim.

Telefon Numarasını Bulmanın Kısa Yolu

Telefondan cep telefonu numarası öğrenme işlemi için birden fazla alternatifiniz bulunuyor. Ayarlar menüsü ile kafanızı karıştırmak istemiyorsanız ve hemen sonuca ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken;

  • Arama menüsü ile *101# yazın ve tuşlayın. Anlık olarak size beliren mesaj ile cep telefonu numaranıza ulaşmış olursunuz.

GSM operatörü fark etmeksizin ister Turkcell, ister Türk Telekom isterse Vodafone kullanıcısı olun bu kısa yol ile telefon numarasına ulaşmanız mümkün. Bu işlem için ayrıca ücret ödemeyeceğinizi de bilmek içinizi rahatlatabilir. Zira firmalar olur olmaz şeyler için tüketicilerden para alabiliyor.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?
Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?

Whatshapp Uygulamasından Telefon Numarası Öğrenme

Numaralar ile arası olmayan ve ezberleyemeyen kişilerin başka kişilere numarasını vermesi gerektiğinde bir yerlere not aldığını görmüşsünüzdür. Bu kişiler genel itibarla kendi rehberine kendi numarasını kayıt eder. Aslında buna gerek yoktur. *101# sorgulama yöntemiyle ulaşabileceğiniz numaraya bir diğer ulaşma yolu da whatshapp uygulamasıdır. Bu uygulamaya girerek ayarlar menüsünden profilinize bakarak buradan da telefon numaranıza ulaşmanız mümkündür.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?
Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?

Android Uygulamasından Telefon Numarası Öğrenme

Andorid uygulaması kişilere bir çok ayar imkanı veriyor. Bu aşamada özellikle piyasada en çok kullanılan markalar durumunda olan Oppo, Huawei,, Xiaomi, Samsung başta olmak üzere diğer android kullanıcıları da telefon numarasına kişiler sekmesinden bakabiliyor. Burada en üst kısımda bulunan profilim menüsünün altında kişi telefon numarasına ulaşabilir.

Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?
Kendi Cep Telefonu Numaramı Telefondan Nasıl Öğrenirim?

Cep telefonunun GSM numarasına ulaşmak için bir çok sebebiniz olabilir. Bu sebepler size kalmış olsun. Ancak her hangi bir telefonunun numarasına ulaşmak için önümüzde üç yol bulunuyor. Birisi *101# ile sorgulama diğeri whatshapp profili bir diğeri ise android rehber üzerinde kişiler sekmesinin üstündeki profil menüsünden.

Güvenlik ve etik olma açısından telefonun sahibine numara sorulabilir. Yine de numarasını ezberleyemeyenler, yeni telefon hattı alanlar ve bunun gibi örneklerini çoğaltabileceğimiz hususlarda kendi cep telefonu numaranıza ulaşmak mümkün.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma