Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Vakıfbank Bankomat ATM Para Çekme Yatırma Limiti

Vakıfbank Bankomat ATM Para Çekme Yatırma Limiti

Aydin Duran Aydin Duran -
204 0

Bankalar da para çekme, para yatırma, havale ve EFT gibi birçok işlem en basit şekilde yapılabiliyor. Fakat her bankada olduğu gibi Vakıfbank müşterisine ATM para çekme yatırma limiti sunuyor. Bu limit dahilinde işlem görmeniz mümkün. Günlük harcamalar için yapılması gereken nakit çekimler her zaman gereklidir. İnternet bankacılığı yardımıyla hesaptan hesaba havale yapmak kadar, peşin alışverişlerde ve ihtiyaçlarda gerekli olan nakit ihtiyacı için çekim limiti oldukça önemli bir konudur.

Vakıfbank Günlük Para Çekim Limiti Ne kadar?

İster TL ister Döviz (EUR, USD) olarak para çekimi yapılabiliyor. Vakıfbank’ta günlük para çekim alt limiti 10 TL üst limiti ise 5.000 TL kadardır. Döviz olarak en düşük limit 50 $ ve en yüksek limit 5 bin lira karşılığı döviz tutarı’dır. Bankanıza ait tüm ATM’lerden paranızı dilediğiniz zaman 7/24 çekebilirsiniz. 3800′ aşkın ATM’den para çekme ve diğer işlemlerinizi ücretsiz ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki başka bankaların ATM’lerinden de yararlanabilirsiniz. Kısaca listelersek ;

 • En alt Limit 10 TL
 • En Yüksek limit 5 Bin TL
 • Döviz En düşük 50 Dolar yada Euro
 • Döviz en Yüksek 5 Bin Lira karşılığı olan döviz tutarı
 • Kartsız para yatırma en az 10 TL
 • Kartsız Para çekme en çok 20 Bin TL

Güncel ayrıntılı bilgiye Vakıfbank sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başka Bankalardan Para Çekilirse Ücret Kesilir mi?

Vakıfbank dışında başka bir bankadan para çektiğiniz zaman cüzi bir miktar kesiliyor. Türkiye’de Vakıfbank’a Ortak ATM paylaşımı olan üye bankaların ATM’leri bulunuyor. Bu ortak paylaşımlı diğer bankaların ATM’lerinden para çekebilir ve dilediğiniz zaman bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Ortak ATM paylaşımına üye bankalardan bankanızın kartı ile para çektiğinizde 350 TL’ye kadar 5 TL+ BSMW işlem ücreti kesiliyor. 350 TL ve üzeri işlemler için %1 + 2 TL BSMW daha alıyor. Ayrıca kalan bakiyenizi öğrenmek için işlem başına 1 TL+ BSMW daha kesiyor. Vakıfbank ile başka bir bankadan para çekildiği zaman işlem ücretini diğer banka değil Vakıfbank alıyor.

Kartsız İşlemler

Kartsız işlemler sayesinde yapılan işlemlerde bankanın müşterisi olsun veya olmaksızın herkes işlem yapabiliyor. Kartsız işlem ile faturalarınızı, kredi kartı borçlarınızı ve vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Güvenlik ve Şifre

Tüm bankacılık işlemlerinizde güvenliğiniz için 22222, 2468, 12345, 54321 gibi ardışık ve birbirini takip eden benzer şifreler oluşturulmamalıdır. Bu gibi şifreler dolandırıcılar tarafından kolayca tespit edebilir. Ayrıca şifrenizi telefon, bilgisayar ve ofisinizde herkesin kolayca ulaşabileceği yerlere yazmayınız. Sizi arayarak bankadan çeşitli hediyeler kazandığınızı söyleyip kart numarası ve şifrenizi isteyen kişilere inanmayınız. Kartın kaybolması veya çalıntı gibi durumlarda 0850 222 0 7 24 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Zaman zaman para yatırma ve çekme limitleri için güncellemeye giden Vakıfbank bu aşamada Bankomat markası ile yapılacak işlemler için gerekli duyuruyu internet sitesi üzerinden gerçekleştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma