Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Ziraat Bankası’ndan Satılık Hacizli Araçlar 

Ziraat Bankası’ndan Satılık Hacizli Araçlar 

Aydin Duran Aydin Duran -
196 0
Ziraat Bankasından Satılık Hacizli Araçlar

Ziraat Bankası’ndan satılık araçlar, ipotekli kullandırılan kredilerin ödenmemesi neticesinde icra işlemi başlatılan araçları ya da bankanın elindeki satılık araçları ihtiva eder. Ziraat’tan satılık araçlara, aynı Ziraat Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller satışında olduğu gibi INTENGO alt yapısı üstünden yapılıyor.

Ziraat Bankası’ndan satılık 2. el otomobiller için banka INTENGO dışında değişik bir aracı kurumla çalışmıyor. Kendi sisteme entegre ettiği alt yapı sayesinde kısa zamanda araç teşhirini ve satışını sağlayabilmektedir. İcralık araçlar ile hacizli araçlar satışı ile özellikle internet üzerinde yoğun aramalara neden olmaktadır.

 Ziraat Bankası Satılık Araçlar, Ziraat Bankası İcradan Satılık Arabalar

Ziraat Bankası’ndan satılık araçlara erişmek için Ziraat Bankası Araçları bağlantısını inceleyebilir ve çabuk arama özelliğiyle dilediğiniz özelliklere sahip taşıtları kolaylıkla bulabilirsiniz. Sayfaya girdiğiniz anda sizi ihalesi devam eden, yeni eklenen, ücreti düşen kategorilerinde araçlar karşılayacaktır. Satın almak istemiş olduğunuz kategoride ürünleri bu özelliklerine göre aratabilirsiniz.

İl, marka, model ve model senesi gibi özelliklerini söyleyerek aradığınız çeşitte bir aracın sistem üstünde bulunup bulunmadığını kolaylıkla bulabilirsiniz. Araç satın alımıyla alakalı kullanım kılavuzunu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 Ziraat Bankası’ndan Satılık Hacizli Araç Almak Karlı mıdır?

Ziraat Bankası’ndan satılık taşıt alırken spot piyasalara kıyasla daha az para ödeyerek alışveriş yapacağınız için kuşkusuz bir kardan ve karlı bir alışverişten söz etmek mümkündür. Bunun en mühim sebebi ise araçlar için spot piyasalarda bireylerin karlarını düşünerek satış yapması, bankaların ise batık kredilerin temini için daha az bir kar ile satışı tamamlamak istemesidir.

Bankalar, uzman incelemesi raporları ile fiyatları belirlerken serbest piyasada fiyatlar, bireylerin çeşitli ölçütleri ortaya koyarak belirlediği bir neticedir. Bankaların eksper raporları neticesinde ortaya bir muhammen bedel çıkacaktır. Başlangıç ücreti olarak da adlandırılabilecek bu muhammen bedel üstünden bankaya teklifinizi sunarsınız.

 Uygun Fiyatlara Hacizli Araç Sahibi Olabilirsiniz

Normal araç piyasalarında bireyler araçlarını diledikleri fiyata pazarlamak, satmak isteyebilir. Fakat Ziraat Bankası gibi bankalar, taşıtlarını satışını yaparken bir plan ve bir hedef doğrultusunda ilerler. Bankalardan satılık 2. el araçlar, genel olarak batık kredilerin tazmini için yapılmaktadır ve çok da kâr hedefi güdülmez.

Spot araç piyasalarını incelediğinizde, bir taşıtı beğenip satın almak isterseniz satıcının istediği karı satıcıya vermeniz gerekmektedir. Lakin Ziraat Bankası’ndan satılık araçlar için teklifte bulunursanız, normal piyasalarda beğendiğiniz aracın belki de benzerini daha uygun fiyatlara satın alma şansınız olmaktadır.

 Batık Kredileri Geri Almak İçin Satışlar

Ziraat Bankası doğal olarak elinde araçları tutmamaktadır. Bankaların asli vazifeleri arasında mal biriktirmek bulunmamaktadır. Bankalar, kredi ve finansman desteği sağlayarak finans piyasalarında canlılık ve likidite yaratmak için vazifelidirler. Ama kredilerde yaşanmakta olan geri ödeme problemleri sonrasında batık kredi sıkıntısı ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

 E-İhaleler İle Yapılan Hacizli Araç Satışları

Ziraat Bankası’ndan satılık uygun maliyetli araçlar e-ihaleler ile satılırlar. Banka, direkt olarak teklif modeli ile satış yapmamaktadır. Bankanın web sitesinin alt yapısı INTENGO’nun alt yapısını kullanarak e-ihaleler için hazırlanmış halde olduğundan taşıtların teşhiri ve satışı kendi sistemleri üstünden yapılıyor da diyebiliriz.

Not : Sitemizde sadece bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Konunun muhatabı icra müdürlükleri ile hukuksal açıdan destek alabileceğiniz hukuk bürolarıdır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma