Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Alternatifbank İban Sorgulama, İban Hesaplama

Alternatifbank İban Sorgulama, İban Hesaplama

Aydin Duran Aydin Duran -
186 0

Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunan bankalar, genel güvenlik ve hizmet kalitesi açısından ortak bir kullanıma gitmek için çözümler aradılar. Çünkü böyle bir bütünlük kurulmadığı zaman, ülkeler arasında yapılacak finansal işlemler karışıklığa sebep olacaktır. Bu problemlerin artmasıyla beraber, artık bankalar dünya genelinde kullanılacak bir sisteme geçiş yaptılar. Uluslararası banka hesap numarası uygulaması olan IBAN, bu sayede insanlara ve kurumlara güvenli bir para transferi imkanı sunmaktadır. IBAN sayesinde hızlı ve güvenli bir transfer işlemi olacaktır. En fazla 34 basamaktan oluşan IBAN numarası, içerisinde ülke kodu ve kontrol numarasını içermektedir. Her ülkede farklı şekilde kullanılan logaritmalar, ülkemizde 26 haneyle kullanılmaktadır. Bu sayede kişi ve kurumlar, üzerlerine yapılacak para aktarımlarında bir sorun yaşamayacaklardır.

Alternatifbank IBAN ne işe yarar?

Bankacılık sektörünün bugüne gelmesiyle, geçmişte olan problem ve sorunlar ortadan kalkmıştır. Önceden para transferleri konusunda yaşanan problemler ve hatalar, geri dönüşleri çok külfetli hatalara sebep olacaktır. Alternatif Bank da müşterilerinin geçmişte yaşadığı problemleri yaşamasını istemediği için IBAN uygulamasına geçen öncü bankalardandır. Alternatif Bank müşterilerine hesap açılır ve 26 haneli olarak belirlenen Alternatifbank IBAN numaraları kendilerine teslim edilir. Bu sayede içinde ülke kodu ve güvenlik prosedürleri bulunan IBAN numarası sayesinde, kişi ve kurumlar; para ve benzeri transferleri gerçekleştirebilirler. Sadece yurt içinde değil; yurtdışında yapılabilecek tüm havale işlemleri de IBAN sayesinde gerçekleştirilir.

Alternatifbank IBAN nasıl öğrenilir?

Alternatifbank IBAN, Alternatif Bank’ın müşterilerine açtığı her mevduat hesabında müşterilerine verdiği ülke kodundan da oluşan 26 haneli bir logaritmadır. Alternatif Bank; müşterilerine verdiği banka mevduat ve kredi kartlarında, IBAN numarasını kullanmaz. Bu konu güvenlikle alakalıdır. Çünkü kişilerin bu kartları kaybetmeleri durumunda oluşabilecek güvenlik açıkları, bankanın bazen telafi edemeyecekleri boyutta olacaktır. IBAN numaranızı öğrenmek için, Alternatif Bank’ın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun dışında bankanız dışında herhangi bir internet hizmetinden IBAN almak için bilgilerinizi paylaşmayınız. IBAN öğrenmek istediğinizde, size en yakın bir Alternatif Bank şubesine gidebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir güvenlik problemiyle karşılaşmadan istediğiniz işlemi yerine getirebilirsiniz.

Bankanın internet üzerinden hesaplama sayfasının adresi ise şu şekilde: https://iban.gen.tr/iban-hesaplama/alternatif-bank 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma