Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Aydin Duran Aydin Duran -
204 0
Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Araç fiyatları yüksek olmasa da hacizli araçlar her zaman ilgi odağı olmaktadır. Bu anlamda farklı yollarla icralık araç satın alabilmeniz mümkündür. Bu anlamda en uygun şartlarda araç alımına vergi daireleri de önemli bir alternatif olmaktadır. Bu aşamada Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar en büyük alternatiflerinizden biri olmaktadır.

ADVB Hacizli Araç Satışı

Hacizli İcralık araç satışlarının adreslerinden biri vergi daireleridir. Bu anlamda tüm illerde ve ilçelerde devletin alacağına karşılık alı konulan ve süresi ile geri alınmayan araçlar satışa konu edilmektedir. Böylelikle ucuz araç alımlarından biri icra ile söz konusu olur. Tüm illerdeki satışlara ve ihalelere katılım mümkündür. Bu anlamda Ankara ile vergi dairesinin satışa çıkardığı araçlar ihale yöntemi ile satılmaktadır. İlk ihale ile istenilen rakamlara ulaşılmaması zaman ikinci ihale yöntemi ile satışa konu edilen araçlar bu anlamda yine alıcı bulamadığı takdirde pazarlık usulü satışa konu edilmektedir. Öyle ki Ankara V.D.hacizli araç satışları çok uygun fiyatlara olabilmektedir.

Ankara Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar ihalesine katılmak isteyenler aracın plakasını belirterek muhammen bedel üzerinden teminat yatırması gerekir. Burada teminat tutarı muhammen bedelin yüzde beşidir. Bununla birlikte ihale tarihi saatinde kişiler teminatı yatırdıklarına dair dekont, kimlik fotokopisi ve doldurmanız gereken ihale katılım formu ile hazır bulunması gerekir. Dileyenler ihale katılım formunu internet üzerinden alabilmektedir.

Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar
Ankara Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Ankara Vergi Dairesi Satılık Hacizli Araçlar

Satışlar açık artırma ile ihale yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. İlk ihale ile yüzde 75 orana ulaşılmaması halinde araç satışı ikinci ihaleye kalmaktadır. Ancak burada da istenilen sonuca ulaşılmaması halinde idare ihaleyi iptal edebilmektedir. Bu ihalelerde satışı yapılmayan araçlar pazarlık usulü ile satışa çıkarılmaktadır.

İhaleye katılım ile alınan araçtaki ruhsat bilgilerindeki eksiklik, motor şasi ve seri numaralarının birbiri ile uyumlu olmaması gibi meydana gelebilecek tüm hususlar alıcı tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca satılan araçlarda hususi araç için yüzde 1, ticari araçlar için yüzde 18 kDV ile yüzde 0,57 oranındaki damga vergisi alıcı tarafından karşılanmaktadır. Yani ihale bedelinin üzerine bu rakamlar eklenmektedir.

Ankara vergi dairesinden satılık hacizli araçlar ihalesine katılanlar satış tutanağını imzaladıktan sonra bu sözleşmeden cayamamaktadır. Yani sözleşme iptali olmamaktadır. Bu durumu da dikkate alarak ihalelere katılımlar mümkündür. Ankara Vergi Dairesi Menkul Mal Satış Birimi Gayret Mahallesi, Ahmet Hamdi Caddesi, No.48, D Blok, 5. Kat, No: 528 Yenimahalle Ankara adresinde yer almaktadır. Bununla birlikte iletişim için 0 (312) 509 100 00 arandıktan sonra dahili hat olan 1704 – 1705 – 1706 ile iletişim kurulabilir.

Ankara Hacizli Araçlar Listesi

Bunun yanında Ankara Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar adresi Yahya Galip Vergi Dairesi Konferans Salonu, Sırma Sokak, No.61 Siteler Ankara olmaktadır. Hatta satılık hacizli araçlar listesini incelemeniz halinde yeni aracınız için hazırlıklar yapabilirsiniz. Turanay.com.tr sadece bilgilendirme yapmaktadır. Araç satışı ile ilgilenmez, aracı olmaz, para istemez. Tamamen muhatabınız vergi dairesidir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma