Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası EFT İşlemleri, Ücretleri

Yapı Kredi Bankası EFT İşlemleri, Ücretleri

Aydin Duran Aydin Duran -
139 0

Yapı Kredi EFT işlemi, içerisinde güvenlik entegresinin ön planda bulunduğu, elektronik bir transferi kapsar. Bu sayede müşteriler ve kurumlar, para transferlerini elden yapmaktansa bankalar üzerinden yaparlar. Bilgilerin doğruluğu konusunda bir eksiklik olmadığı takdirde EFT işlemi başarıyla gerçekleştirilir. Yapı Kredi, uzman kadrosu ve size olan özeniyle tercih edilecek bankaların başında gelmektedir. EFT işlemlerine yeni bir soluk getiren Yapı Kredi, bu sayede bireysel ve kurumsal ayrımı yapmadan EFT işlemlerini güvenle yerine getirmektedir. EFT işlemlerini belirtilen saatlerde yapmanız, bankalar tarafından uygulanan ‘Geç EFT’ işlemi ücretini ödememeniz avantajını sağlar. Gün içinde yapmanız gereken bir ödeme olduğu takdirde, bu saatleri kaçırmamanız gerekir. Çünkü bu saatler aksatıldığında, ödeme bir diğer gün sonraya sarkmaktadır. Yapı Kredi EFT, bu tarz dikkatsizliklerin önüne geçebilmek için otomatik ödeme konusunu EFT ile birlikte uygulama imkanı sunar. Bu sayede düzenli ödemeniz gereken kira, fatura, aidat gibi işlemlerinizde ödeme tarihini düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Yapı Kredi EFT için hangi zaman aralıklarını kabul eder?

Yapı Kredi, işlemlerinizin gecikmemesi için işlem aralığını sabah 09.00’da başlatır ve 17.00’da sonlandırır. Bunun sebebi sistemde doğabilecek EFT aksaklıklarının önüne geçmektir. Şubelerde 17.00’a kadar yapabileceğiniz EFT işlemi; mobil uygulama, internet bankacılığı ve çağrı merkezleri dahilinde yapılacaksa; EFT bitiş saati 16.45 olacaktır. Üst limit konusunda ise Yapı Kredi, müşterileri arasında bir ayrıma gitmemiştir. Bireysel ve kurumsal müşterilerin EFT üzerinden gönderebilecekleri üst limit 300.000 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi EFT işlemlerini hangi yollardan gerçekleştirebiliriz?

Yapı Kredi EFT işlemleri için size birçok farklı yöntem sunmaktadır. İnternet şubesi üzerinden EFT işlemi yapabilirsiniz. Bunun karşılığında 5,25 TL ile 50 TL arasında ödeme yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden yapacağınız EFT işlemleri ise aynı işlem ücreti olarak karşınıza çıkacaktır. Yapı Kredi bünyesinde EFT yapılacak yöntemlerden biri de çağrı merkezleri üzerinden işlem yapmaktır. Çağrı merkezlerinden 200.000 TL aşağısında yapacağınız EFT işlemleri 50 TL ile 90 TL arasında bir tutar karşınıza çıkartacak iken, 200.000 TL üzerinde bu ücret 100 TL olarak işlem görecektir. Bu yöntemler dışında gerekli işlem ücretlerini ödeyerek düzenli Yapı Kredi EFT talimatı verebilir ve şubelerden faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma