Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Altın Alım Satımında en İyi Kar Bırakan Banka

Altın Alım Satımında en İyi Kar Bırakan Banka

Aydin Duran Aydin Duran -
139 0
altın alım satımında en iyi kar bırakan banka

Binlerce yıldır birikimin ve yatırımın en güvenilir limanı altın günümüzde bankalarda açılan altın hesapları üzerinden alım satıma konu ediliyor. Bu anlamda kişiler alış ve satış arasındaki fark ile daha çok kazanç sağlamak adına altın hesabı açılışında en iyi banka arayışı içerisinde. Fakat net bir cevap vermek imkansız. Nitekim altın alım satımında en iyi kar bırakan banka yoktur. Zaman zaman avantaj sağlayanlar vardır.

Banka Altın Hesaplarında En İyi Banka

Bankalar müşteri ve mevduat kazanmak adına farklı zamanlarda kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar dahilinde hesap açmak mantıklı olabilir. Son zamanlarda yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla bankalar belli şubelerde belli zaman aralığında fiziki altın alımı da yapmaktadır. Bu sayede en uygun şartlarda altınlarınızı grama çevirip, açacağınız hesaba yatırmanız kazancınızı artırma yolunda bir adım olabilir.

Altın Fiyatları Merkez Bankasından

Altın fiyatları ülke genelinde tekel olarak Merkez Bankasınca belirlenir ve her ne kadar serbest piyasa da işlem görse de birbirine yakın rakamlar üzerinden hareket eder. Bankalar da mesai saatleri  içerisine belli makas aralığı ile altın alım satımı yapar. Mesai saati sonrası alış ve satış arasındaki makas farkı biraz daha artar. Burada muhtemel oluşan olaylar ile yükselen fiyatlar karşısında bankalar kendisini güvene almak  ister. Piyasa da ucuz altın alımı adına farklı tanımlar var. Nitekim toptan alımlar gibi uygun rakamlar söz konusu olabiliyor. Ancak bu uygun rakamlara bankalarda bulmanız imkansızdır.

altın alım satımında en iyi kar bırakan banka
altın alım satımında en iyi kar bırakan banka

Altında En Çok Kazandıran Altın Hesap

Her ne kadar direk altın alım satımlarında en iyi kar bırakan banka yoktur diyebilsek te; farklı açılardan bakıldığında bu avantajın olduğu söylenebilir. Burada en uygununun en iyi makas farkı veren banka olduğunu söylemek doğru olur. Hafta sonu gibi diğer tatiller ile mesai saati sonrası makas farkı çok ciddi şekilde açıktır ve burada tüketicinin zararı söz konusudur. Bu nedenle tüketici olarak alım ve satım yapacaksanız mesai saatlerini seçmek zorundasınız. Aksi takdirde zararınız da çok olacaktır.

Altın fiyatlarında ciddi dalgalanmalar söz konusu olduğu zaman yatırım adresi olan bankalarda gram altın alım satım arasındaki makas farkını açma yoluna gider. Burada kendisini güvene almak isteyen banka söz konusudur. Ancak kişilerde ellerinde bulunan nedenlere bağlı olarak 7-24 istediği zaman diliminde alım ve satım yapabilme imkanı bulmaktadır. Bu da tüketici açısından büyük avantajdır.

Altın Yatırımcısı olarak hangi banka sorusunun cevabını vermek imkansızdır. Çünkü farklı zaman periyodunda en iyi banka en kötüsü olabiliyor. Ancak alım ve satım arasındaki en düşük banka her zaman doğru seçim olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma