Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?

Aydin Duran Aydin Duran -
7 0

Günümüzde birçok bankacılık işlemi şubeye gitmeden yapılabilmektedir. Bu işlemlerden biri de bankaya gitmeden kredi çekmek olup vatandaşlar bankaların uzaktan işlem olanları ile kolaylıkla bunu da yapabilmektedir. Kredi çekme şartlarının hafiflemesi ile artık kefile bile gerek duyulmadan kredi çekilebiliyor. Bu kolaylıklara bir de şubeye, bankaya gitmeden internet ve cep telefonları üzerinden kredi çekmek de eklendi. Dijitalleşme ile birlikte kredi çekmek isteyenlerin tüm bilgilerine kolaylıkla ulaşan bankalar için de kredi sağlama işlemi kolaylaşmıştır.

Dikkat edilmesi gereken nokta vatandaşların kredi notlarıdır. Bankalar, krediler kredi notlarına göre verir. Kredi notu uygun bulunan adayların işlemleri online ya da mesaj yolu ile kolaylıkla yapılmaktadır. Eğer notunuz yeterli değilse kredi talebi reddedilebilir. Bu noktada bankaya gitmeden kredi çekmek mümkün değildir. Mutlaka şubeye giderek kefil yolu ile ya da diğer yöntemler ile kredi başvuru yapmak gerekir. Kredi çekmek isteyenlerin bu önemli unsura dikkat etmesi gerekir.

Bankaya Gitmeden Online ve Mesaj Yolu Kredi

Bankalardan kolaylıkla kredi almak için kredi notunuzun iyi olması gerekir. Bu noktada ölçüt ise Findeks kredi notu olup bu not1 ile 1900 arasında bir not veriliyor. 1900’e yaklaştıkça risk de azalıyor kredi alma olanağı da yükseliyor. Bu şartın sağlanması durumunda online ya da mesaj yolu ile kolaylıkla kredi alınabilmektedir.

Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?
Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?
  • Enpara üzerinden kredi başvuru yapmak isteyenler internet bankacılığı yolu ile başvuru yapmalıdır. Banka müşterileri ise ayrıca mobil bankacılık üzerinden başvurabilir. Bankaya gitmeden kredi çekmek için İnternet sayfasından “Krediler” daha sonra “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak başvuru yapılabilir.
  • Denizbank ise hem mesaj hem de internet üzerinden başvuruya açıktır. İnternet sayfasından “Krediler” sekmesinden, mesaj olarak ise “KREDİM” yazarak T.C. kimlik numaranızı 3280’e göndererek başvuru yapabilirsiniz.
  • Akbank da mesaj ve internet üzerinden başvuruya açıktır. Kredi Başvurusu sayfasından “Hemen Kredi Kullan” sekmesine tıklayarak başvuru yapılabilir. Ayrıca “Kredi” yazıp bir boşluk kimlik numaranızı yazarak 4425’e SMS göndererek de başvuru yapabilirsiniz.

Online’e Özel Banka Kredileri

Şubeye gitmeden kredi veren ING, OdeaBank, Aktif Bank, Akbank, Denizbank, CepteTeb, Enpara bankalarıdır. Diğer bankalar sadece kendi müşterilerine online üzerinden kredi vermektedir. Bu noktada online olarak bankaya gitmeden kredi çekmek isteyenlere sunulan kredi seçenekleri de değişebilmektedir. En yüksek kredi tutarı 20 bin TL ile 100 bin TL arasındadır. Tahsis ücreti ise genel olarak binde 5 civarındadır. 100 bin TL için faiz oranı yüzde 1,39 ile yüzde 1,56 arasında değişmektedir.

Online’e özel kredi seçenekleri bankalara göre farklılaşır. Vatandaşların kredi çekmek için uygun kredi notuna sahip olması, gelirinin olması, 18 yaşından büyük olması şartlarını sağlaması istenir. Çoğu durumda ise kefil talep edilmemekte ve evrak istenmemektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır