Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Ertelemeli Kredi Nedir ve Faiz Oranları Yüksek mi?

Ertelemeli Kredi Nedir ve Faiz Oranları Yüksek mi?

Aydin Duran Aydin Duran -
228 0

Herkesin yüksek kredi ödemelerini ve faizleri karşılayacak durumu yok. Fakat bankaların ertelemeli kredi imkanı artık insanların yüzünü güldüreceğe benziyor. Kredinin ertelemesi mi olurmuş demeyin, düşük faiz imkanlarıyla müşterilerini memnun etmek için çaba harcayan bankalar var. Çektiğiniz kredinin 3 yada 6 ay sonra başlamasını sağlayabilirsiniz.

Bankalar arasında farklılık ve süre bakımından farklılık gözetmesi nedeniyle ertelemeli krediler İle ilgili yazdığımız diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Nedir?  Faizleri Fazla mı?

Bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla çeşitli kredi çeşitleri geliştirmişlerdir. Bu kredilerden biri de ertelemeli kredidir. Bu çeşit bir kredi genel olarak çiftçi ya da yatırımcılar için uygun olmaktadır. Aldığınız kredinin geri ödemesi daha sonraki bir tarihe atılır. Ertelemeli kredi genelde 3-6 ay erteleme söz konusu olmakta ancak kredi verilme tarihinden itibaren 36 ay içerisinde borcun bitmesi zarureti vardır Bireysel Kredileri için, yine Balon esnek taksitli seçenekleri ile ilk taksit ödemeleri küçük sonraki taksit ödemeleri artacak şeklinde de kredi almak mümkündür. Dolayısıyla bu anlamda sizlere ödeme kolaylığı sağlanmış olur.

Ertelemeli kredi almak için bu krediyi veren bankalara başvurmanız gerekir. Eğer başvurunuz olumlu olarak değerlendirilirse istemiş olduğunuz kredi sizlere verilecektir. Krediyi aldıktan sonra da ödeme yapmaya başlama zamanınız ertelenir. Eğer bir çiftçi ya da yatırımcıysanız bu gibi bir krediyi almak sizler için kolaylık sağlayacaktır. Hangi bankaların buna benzer bir kredi verdiğini öğrenmek istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Faizleri Fazla mı?

Bankalar herkese uygun bir kredi teklifi sunabilir. Fakat genel olarak sunulan teklifin daha cazip olması demek ödenecek faizin de fazla olması anlamına gelir. Öyle ki ertelemeli kredi alan biri de daha fazla faiz ödemek zorunda kalacaktır. Sizler de ertelemeli kredi almak için başvuru yapmayı düşünüyorsanız daha fazla ödemeniz gerekeceğiniz unutmamanız gerekir. Birçok banka bu ve buna benzer bir krediyi sizlere sunmuş olsa da bazı bankalardan bu çeşit bir kredi alamazsınız. Hangi bankaların ertelemeli kredi verdiklerini merak ediyorsanız hemen hemen tüm bankalardan bu krediyi almak mümkündür, esnek ödemeli kredi, balon ödemeli kredi, paket kredi gibi isimler ile bu krediyi almanız mümkündür.

Ertelemeli Kredi Çekmek Ödemede Kolaylık Sağlar

Kredi ve dosya masrafıbankalardan kredi çektiğinizde genel olarak dosya masrafı da ödemeniz gerekir. Dosya masrafı sizleri çok zor durumda bırakabilir. Bu nedenle elinizden geldiği kadar dosya masrafı olmayan kredilere yönelmeniz gerekecektir. Ancak birçok banka komisyon, tahsis ücreti gibi ve yine sigorta masrafları adı altında kredilerde kesinti yapmaktadır. Tabi sıfır masraf deniyorsa emin olun faiz oranları 0,02-03 puan arttığını görmeniz mümkün. Dosya masrafı olmayan kredi ise genel olarak ihtiyaç kredisi adı altında değerlendirilir.

İhtiyaç kredisi aldığınızda dosya masrafı ödemeyecek olsanız da bu kredinin tutarı oldukça düşük olacaktır. Kredinin tutarının düşük olması da iş görebilir niteliğini kaybetmesine yol açar. Dolayısıyla büyük miktarda kredi çekmek için mutlaka dosya masrafı ödemeniz gerekir. Bu dosya masrafı da kredinin büyüklüğüne ve çeşidine göre değişebilen bir kavramdır. Bu nedenle bankalar arasında masraf kıyası yapmadan direkt olarak kredi çekmeniz mantıksız olacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma