Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ne Demek?
  4. »
  5. Facebook İnstagram’da Rez Ne Demek?

Facebook İnstagram’da Rez Ne Demek?

Aydin Duran Aydin Duran -
12 0

Kullanıcı sayısının sürekli yükselmesi ile yeni deyimlerle karşılaştığımız ana mecralar haline gelen Facebook ve instagram milyonlarca üyeye sahip. Bu anlamda farklı deyimler ile karşılaşabiliyoruz. Her ne kadar kullanmış olduğumuz sosyal medya da karşımıza çıkmış olsa da rez ne demek diye sorunuz bulunuyorsa bu sorunun cevabı aslında sosyal medya dışında her mecrada kullanılabilen bir deyim.

Rez Ne Demek?

Sosyal medya güncel olarak ilişkilerimizde de önemli bir etken ve alışkanlıklarımızı da bir kenara bırakarak yenilerine bırakıyor. Burada karşılaştığımız sorulardan bir tanesi rez her zaman karşımıza çıkabilecek bir deyim. Henüz yeni olmasına karşın sanki doğduğumuzdan beri kullandığımız deyimlere ev sahipliği yapan Facebook ve İnstagram başta olmak üzere direk sosyal medya platformları dilimize bir çok deyimi yerleştirdi. Bunlardan da sürekli kullanıyor olmamız bizlerin değiştiremeyeceği bir hal alıyor. Muhtemel karşınıza çıkan rez kelimesi ne demek? Neden kullanılıyor ana sorumuz bu.

Sosyal Medyada Rez Ne Demek?

Her ne kadar Sosyal medyada karşımıza çıkmış olsa da aslında rez kelimesi hayatımızın tüm rezervasyonlarında var. Nedeni ise rezarvasyon kelimesinin kısaltılmasının rez olarak kullanılması. Diğer bir deyişle rezerve kelimesinin karşılığı olan bu deyim zamanla kısaltılarak hayatımıza girdi. Sosyal medya da ise genel olarak forum sayfalarında yaptığımız yorumlarda karşılaştığımız rez kişinin bundan sonraki yazılacaklar hakkında ve yorumlar hakkında bilgi almak istiyorum anlamında kullanılıyor. Kişi medyada ilgilendiği onlarca konu arasında unutmamak, daha sonra hatırladığında bulmak, yeni bilgileri irdelemek adına burada bir rezervasyon yapar ve bu sayede bu konuyu başlığı da kaybetmemiş olur.

Facebook İnstagram’da Rez Ne Demek?
Facebook İnstagram’da Rez Ne Demek?

Okunmalı : DC Yapalım mı Ne demek?

Sosyal medyada ilgilendiğiniz konunun altına yapacağınız rez ile yani rezervasyon sayesinde burada yapılan yorumları anlık olarak takip etme imkanı veren bu durum sayesinde sonradan yapılmış tüm yorumlarında okunmasına yardımcı. Bu manada avantaj sağlayan kullanıcı ilgisi olduğu tüm bloklar için farklı cümleler halinde bir rezervasyon yapabiliyor.

Okunmalı : Ne Demek?

Yaşam Süresince Rez

Karşılaşıldığında direk çok farklı bir deyimmiş gibi düşünülse de; rezervasyon hayatımızın tüm sürecinde ihtiyacımız olacak bir husus. Seyahat firması için, restoranda yer ayarlamak için, otel ve tatil yerlerinde yer ayırtmak için kullandığımız rezervasyon kelimesinin instagram ve facebook gibi sosyal medyalarda karşılığı da rez harfleri ile karşımıza çıkıyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır