Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Garanti BBVA Bankası Avans Hesabı ve Faiz Oranları

Garanti BBVA Bankası Avans Hesabı ve Faiz Oranları

Aydin Duran Aydin Duran -
228 0

Kredili Mevduat Hesabı (KMH)’nın Garanti Bankasındaki adı Garanti BBVA Avans Hesap olarak geçiyor. Varlığı ile insanın maddi açıklarına karşı bir güven veren bu hesap kullanıcısına büyük faydalar sağlıyor. Bu nedenle Garanti bankasının avans hesabı hakkında bilmeniz gereken çok şey var. Tüm ihtiyaçlarınız için kullanacağınız kredili mevduat hesabı olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Diğer hesap türlerine göre garanti bankasının avans hesabı faiz oranları daha makuldür ve rahatlıkla harcama yapmanızı sağlar.

Garanti BBVA Bankası Avans Hesabı Nedir?

Avans hesap, Garanti Bankası tarafından vadesiz mevduat hesaplarına bağlı olarak belirlenen limitler dahilinde sunulan, maaş avansı da denilen hesapta paranız olmasa dahi fatura ödeme, kredi veya kredi kart borçlarını ödeme, nakit çekme gibi birçok ihtiyacınızı gideren bir kredili mevduat hesabıdır.

Bankacılık sistemi artık çağımızda son derece önemli olmaya başlarken paraya fazlasıyla ihtiyaç duyan hemen her vatandaşta ilk iş olarak bankaların yolunu tutuyor. Bankaların çoğu kendi bünyesine müşteri toplayabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına rakip bankalarla kızışan rekabet ortamı içerisine girebiliyor. Bunlardan birisi olan Garanti Bankası müşterilerine avans hesap açma yetkisi veriyor.

Günümüzde bankalar tarafından sunulan en yeni hizmetler arasında yerini alan avans hesabı, hesabınızda her ne kadar para olmasa bile acil ödemeniz gereken herhangi bir durum söz konusu olduğunda devreye giriyor. Bu sistem sayesinde hesabınızda belirli zaman dilimleri içerisinde değil daima para olacaktır. Böylelikle acil fatura, ödeme işlemleri ve ihtiyaçlarınızda hesabınızda para bulabileceksiniz.

Vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabı olarak bilinen avans hesabı, hesabınızda para yokken bile nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlamak amacıyla bile sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Avans Hesabı Faiz Oranları Nasıl?

Üstelik ne kadar tutar kullanmışsanız gün içerisinde kullandığınız tutar kadar bir faiz ödeyebilecek olmanız da işin doğal olarak en sevindirici yanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Garanti bankası avans hesap hizmetleri sayesinde artık parasal sıkıntılarınızı çok kolay bir şekilde atlatabilmek sizin elinizde olacak. Gün içerisinde ister 10 TL isterseniz de 100 TL nakit kullanmış olun kullandığınız tutar için yalnızca ufak çaplı bir faiz ödeyeceksiniz. Üstelik avans hesabınızda sürekli olarak bir faiz işleme durumu söz konusu olmayacaktır.

Avans Hesabını Nasıl Açabilirim?

Başvurunuzu Garanti şubelerine giderek yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz en geç 5 işgünü içerisinde e- mail ya da sms yoluyla tarafınıza iletilmiş olacaktır. Yalnızca bunlarla sınırlı kalmadan isterseniz de Garanti Bankası 444 0 333 Alo Garanti’den Garanti avans hesabı sonuçlarını en hızlı şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz. Avans hesabı nasıl açılır tam olarak bilmeyen kredi sahipleri bulunuyor.

Fakat yapacağınız işlem çok basit olduğundan dolayı en kısa süre zarfında hesabınız açılacak ve acil para ihtiyaçlarınızı da karşılamış olacaksınız. Başvurular içinde mutlaka nüfus cüzdanı ve gelir belgenizi de getirmeniz gerekiyor. Garanti Avans Hesabı başvuruları için kısaca;

 • İnternetten : Başvurular – Kredi-Avans Hesabı menüsünden
 • Garanti Cepten : Bankacılık işlemleri – Başvurular – Kredi-Avans Hesap Başvurusundan
 • com.tr: Bireysel Krediler – Avans Hesap menüsünden
 • Garanti Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

Kısaca Garanti Bankası Avans Hesap

 • Paracard’ınızı kullanın ve 7-24 kredinizi nakit olarak çekin.
 • Alışverişlerinizi Avans Hesap kartınızla ödeyin.
 • Para gönderim işlemlerinizi yapın. (Havale + EFT)
 • Faturalarınızı Ödeyin
 • Kullandığınız gün kadar faiz ödeyin
 • Hesabınızda Para yoksa Avans Hesaptan Çekin
 • 12 ay vadeye kadar taksitli avans kredisi çekin.
Garanti Bankası Avans Hesap Kesim Tarihi

Garanti Bankası KMH hesabı olan Avans hesaptan kullanım yapmanız halinde her ay son iş günü hesap kesiliyor ve bir sonraki aydaki hesaba yansıtılıyor. Avans hesap kullanıldığı zaman ekstre gönderimi söz konusu. Ekstre gönderimi e-mail ile ücretsiz yapılırken posta ile gönderilmesi halinde 1,94 TL ücret kesintisi uygulanıyor. Harcama yapılması halinde hesaba para yatması sonrası hesap kapanıyor ve mevcut faiz ve vergiler bir sonraki ay hesabınıza yansıtılıyor.

Avans Hesap Başvurusu İçin İstenilen Belgeler
 • Gelir Belgesi (son iki aylık)
 • Emekli Belgesi (emekliler için)
 • Vergi Levhası, Yıllık Gelir Beyannamesi (Şahıs Şirketleri için)
 • Kira Geliri olanlar için gayrimenkul tapusu ve kontrat
 • Faizli gelirleri olanlar için hesap cüzdanı
 • Çiftçiler için Çiftçi Belgesi
 • SGK kaydı olmayan kişilerden ayrıca ek gelir talebi de edilebiliyor.

Avans Hesap Ekstre Erteleme Oluyor mu?

Garanti Bankasının kredi kartı kullanımı sonrası ekstre erteleme işlemi yapılabiliyor. Bunun için Garanti Bonus Ekstre Erteleme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Fakat Avans hesaptan yaptığınız harcamalar için ekstre erteleme söz konusu değil. Hesabınıza giren para ile avans hesabınız kapatılıyor ve faizi bir sonraki aya aktarılıyor.

Garanti Bankası Avans Hesap Faizi Ne Kadar?

Çekeceğiniz 250 TL için 30 gün sonunda oluşan rakamlar aşağıdaki gibi. Burada çekeceğiniz tutarda çok önemli. Bin lira çekmiş olsanız toplam ödeyeceğiniz tutar 1.027,88 TL oluyor. Yani parasız kalmaktansa küçük faizler ile işinizi görebilecek unsurlara sahip.

Ana Para             250 TL

Vergi + Fon        1,16 TL

Gün                       30

Faiz Tutarı           5,81 TL

Faiz Oranı            % 2,00

Toplam Ödeme                256,97 TL

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma