Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Siyah Peynir Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Siyah Peynir Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Aydin Duran Aydin Duran -
17 0
Siyah Peynir Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Sosyal medya ile gündeme gelen siyah peynir ve anlamı birçok kesimin aradığı konuların başında geliyor. Hatta son zamanlarda Google’a siyah peynir yazmayın gibi bir başlıkla karşılaşılması durumu daha çok meraklandırmaktadır.

Siyah Peynir Nedir?

Siyah peynir aslında yapılan bir şakanın ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Çirkin olarak görülen bu şaka ile birlikte gerçek anlamı dışında kullanımlar söz konusudur. Sosyal medya ile bilgi kirliliği beraberinde gelmiştir ve ilginç bilgiler sunulmaktadır. Siyah peynir kelimeleri ile arama motorlarında yasal olarak uygun olmayan şeylerin çıktığı belirtilmektedir. Hatta birçok kişi anlamını bilmeden siyah peynir izle ile müstehcen, cinsel içerikli filmlerden bahsetmektedir. Ancak gerçeği böyle değildir. Yaşam ile karşımıza çıkan tabirler ile siyah peynir aslında gerçek peynirdir.

Siyah Peynir Aslında Nedir?

Birçok kesimin bilmediği siyah peynir aslen Ağrı ile doğu bölgesinde yapılan bir peynir çeşidi olmaktadır. Süt beyaz olmasına rağmen siyah tuz kullanılmaktadır. Böylelikle salamura yapılan peynir siyah bir renk almaktadır. Bu rengi aslında tuzdan almaktadır. Böylelikle salamura edilen peynir uzun süre bozulmaz ve uzun kullanım ömrü ile tercih edilmektedir.

Siyah Peynir Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?
Siyah Peynir Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Sosyal medya ile gündeme gelen siyah peynir aslında 18+ bir sitenin kullandığı tabir ile gerçek anlamının önüne geçmiştir. Arama motorlarında yapılan siyah peynir araştırmaları ise bu anlamda sosyal medya ile şakalaşmalara neden olmaktadır.

Siyah Peynirin Anlamı Nedir?

Şakalaşma ile cinsel içerikli bir sitenin tanımı ile ortaya çıkan siyah peynir, Afro ile Amerikan halkının iki üyesi ile ahlaksız bir cinsel ilişkinin tamamlanmasıdır. Aslında çok eski bir deyimdir. Zira cinsel içerikli videolarda sık kullanılmaktadır. Bu sebeple arama motorlarında yapılan aramalar nedeniyle bu yasaklı sayfalar karşımıza çıkmaktadır.

Siyah Peynir Olayı Nasıl Başladı?

Cinsel içerikli bir sitenin videoları ile yazılarında siyah peynir başlığı ve arama motorlarında sık olarak karşımıza çıkması nedeniyle başlamıştır. Aramalarda üst sıralarda yer alması kendisini bir anlamda ünlü etmiştir. Aramalarda güvenli arama etkinleştirmeniz halinde bu aramalar ortaya çıkmaz. Ancak güvenli aramanız etkinleştirilmemişse bu yasaklı siteler karşınıza çıkmaktadır. Bu sebeple sosyal medyada bu deyim sık olarak kullanılmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır