Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Sonsatir Sonsatir -
182 0
X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Aylar öncesinden yeni özelliğini duyuran X sesli ve görüntülü arama hizmetlerini vermeye başladı. Bu anlamda X sesli arama nasıl kullanılır içeriğimizde açıklıyoruz.

Aylar öncesi X yaptığı açıklama ile kullanıcıları sesli ve görüntülü arama özelliği duyurulmuştu. Birçok uygulama bu hizmeti verirken bazı kullanıcılar X tarafından da nasıl yapılacağına dair sorgular yapmaktadır. Bugün itibariyle hizmete alınan sesli ve görüntülü arama herkese açık bir özellik haline getirilecek. Henüz kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başladı. Yaşam ile hayatın akışına yön veren X yeni özellikleri ile hayatımıza girmeye devam ediyor.

X Telefon Numarası Olmadan Sesli ve Görüntülü Arama Hizmetini Başlattı

Elon Musk tarafından geliştirilen X yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu özellik doğrudan mesaj bölümünden yapılmaktadır. Bu sayede aramak istediğiniz kişinin telefon numarasına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden doğrudan aranabilme imkanı getirildi.

X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?
X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Arama Nasıl Yapılacak?

Yeni özelliğin kazandırılmasının ardından ayrıca X kullanıcılara bu özelliğin başladığına dair bildirim mesajı gönderiyor. Bu bildirimi alanlar ise X sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır? Merak etmektedir. Bunun için;

 • X Uygulamasını açın
 • Ayarlar ve destek menüsünü seçin
 • Buradan ayarlar ve Gizlilik menüsünü seçin
 • Direkt mesajlar menüsünü seçin
 • Açılan sayfada sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir seçeneğini seçin
 • Aramak istediğiniz kişiyi seçerek arama yapın.

X şirketi tarafından kademeli olarak açılan uygulama henüz her kullanıcıya ulaşmış değil. Ancak ilerleyen süreçte bu özelliği tüm kullanıcılar kullanmaya başlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma