Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Müşteri Hizmetleri
  4. »
  5. Acil Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanmalıyım 2023

Acil Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanmalıyım 2023

Aydin Duran Aydin Duran -
192 0

Kurumsal bir firmanın olmazsa olmazı müşteri hizmetleri ile müşterisine telefondan destek vermektir. Ancak milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan kurumsal firmaların bunca müşteriye anında destek vermesi elbette zor bir adım. Bu kurumlardan bir tanesi olan ve milyonlarca müşterisine her türlü desteği vermeye çalışan Türk Telekom farklı yollardan talep alsa da 500 yada 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri telefon numarası ile talepleri topluyor. Bu aşamada vatandaşın merak ettiği husus ise canlı desteğe nasıl bağlanılır oluyor.

Canlı Desteğe Hızlı Bağlanma

Türk Telekom müşteri temsilcisine canlı olarak anında bağlanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk husus 500 yada 444 1 444 numarayı tuşlamak. Bu aşamadan sonra atacağınız adımlar şu şekilde;

  • Sesli yanıt sisteminde robot yönlendirmeyi duyduğunuz an 2 numarasını tuşlayın
  • Sonraki yanıt sisteminde ise sırasıyla 1 ve 0 tuşlayın.

Türk Telekom Müşteri Hizmetine canlı olarak bağlanabilmek için önünüzde birden fazla yol bulunmaktadır. Burada size gelen en kolay yöntem ile hizmetinizi alabilirsiniz. Bu aşamada canlı desteğe bağlanmak için diğer alternatif yollarınız da şu şekilde oluyor.

  • Cep telefonunuzdan 500 veya 444 1 500 numarayı aradıktan sonra sesli yanıt sisteminde önce 6 numarayı sonrada 0 numarayı tuşlamanız ile bağlanabilirsiniz.
  • Yine cep telefonunuzdan 444 1 444 numarayı arayın sesli yanıt sisteminde 1 tuşlayın ve sonrasında ise sırasıyla 1 , 3 ,1 ve 4 numarayı tuşlayın ve canlı desteğe bağlanmayı bekleyin.
  • Diğer bir yol ise 444 1 444 numarayı aradıktan sonra önce 1 sonra 3 tuşuna basın.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Ücretli mi?

Ticari amaçla kurulmuş olan firmalar kişilere 444 ile başlayan numaralar ile hizmet vermektedir. Bu nedenle bu numara ile başlayan aramalar da tarifenize göre değişir ve ev veya iş yeri yönü arama fiyatına göre ücretlendirilmektedir. Bu numarayı aramanız da sabit hat kullanım hakkı olanlar bu süreden düşerken ücret ödemez ancak tarifenizde her yöne sabit hatları arama hakkınız yoksa burada sabit hat yönü ile ücretlendirilmektesiniz.

Türk Telekom Çalışma Saatleri

Türk Telekom müşterilerinin kendisine ulaşabilmesi için 500, 444 1 500, 444 1 444  ve 9333 numaralı hatları ile hizmet veriyor. Güncel olarak çalışma saatleri 08:30 ile 17:00 olan Türk Telekom’un müşteri hizmetleri ise 7-24 hizmet veriyor. Cumartesi ve Pazar günleri başta olmak üzere resmi tatil günleri de kapalı oluyor. Türk Telekom’un öğle yemek saati ise 12:30 ile 01:30 arasında.

Türk Telekom’un sahadaki ofis ve mağazalarının çalışma saatleri ise Pazar günü hariç olmak üzere saat 09:00 ile 20:00 arasında. Cumartesi günü de hizmet veren ofisler dışında teknik servisler ise 09:00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Hangi Desteği Veriyor

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri başta GSM ve internet sorunları olmak üzere destek verirken kişilerin fatura ödeme imkanları arasında ilk alternatifler arasında. Burada kişinin şikayetlerini çözüme kavuşturmanın yanında fatura ödeme, şikayetleri alma, hatları hakkında bilgi verme, hat tarife değişikliği, internet başvurusu, 4g açma, telefon ile internet ayarları, hat taşıma, açma, kayıp bildirimleri gibi bir dizi hizmeti veriyor. ​​​

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma kişilerin zorlandığı hususlardan bir tanesi olsa da; teknik olarak bilgisi olanlar hızlıcı sesli yanıt sisteminde hangi rakamları tuşlayacağını biliyor olması bu zorlu adımın hızlı atılmasına yardımcı oluyor.

Türk Telekom’un bünyesinde faaliyet gösteren GSM, Sabit hat ve internet geniş bir yelpazeye sahip. Bu aşamada milyonlarca müşteriye yıllar öncesinden ulaşmış durumda. Ülke genelinde Fiber alt yapıya sahip olması nedeniyle en fazla internet veren firma unvanını taşıyor. Bu nedenle de müşteri potansiyeli oldukça yüksek. Müşteri sayısının çokluğu ile dikkat çeken Türk Telekom yaptığı Ar-ge çalışmaları ile müşterilerine hizmet verme olanaklarını da zamanla geliştiriyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma