Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Ekstre Erteleme Ekstre Atlat Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Ekstre Erteleme Ekstre Atlat Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
288 0

Garanti BBVA Bankasının kredi kartı markası bonus kart olarak milyonlarca müşterinin hizmetine sunulmuş durumda. Tüketicilerin ekonomik durumları itibariyle zamansal olarak harcama dönemi içerisinde gelirlerinden fazlasını harayacayabiliyorlar. Bu durum birkaç ay asgari ödemeler neticesinde ertelenebiliyor olsa da, bir süre sonra tıkanıyor ve tüketici ekonomik olarak rahat bir nefes almak istiyor . Bu hususta yapabilecekleri tek işlem mevcut kredi kartı borcunu ertelemek yada ekstresini bir ay sonrasına atlatmak. Hangisi sizin için mantıklı olur bilinmez fakat Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Ekstre Erteleme ve Taksitlendirme işlemleri için yapacağınız hususları sizler için sıralamaya çalışalım.

Garanti BBVA Bonus Borcu Erteleme

Garanti BBVA Bankası bünyesinde hizmete sunulan Flexi Card haricindeki diğer bonus kart kullanıcıları istedikleri dönemlerde mevcut ekstre borçlarını bir sonraki ekstre dönemine erteleme imkanlarına sahip. Fakat burada erteleme talebindeki kişinin mevcut ekstre borcunun asgari ödemesini yaptıktan sonra erteleme başvurusunda bulunabiliyor. Ayrıca talebini son ödeme gününden bir öncesinde yerine getirmeli ki kalan süre içinde asgari tutar ödenebilsin.

Garanti Ekstre Atlat Faiz Hesaplama

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Ekstre Erteleme işlemi için ödeyeceğiniz faiz tutarı mevcut borcunuzun yüzde 2,25 oranında oluyor. Asgari ödemenizin yapılmasının ardından kalan tutarın % 2,25’i faiz ödemesi yapıyorsunuz. Diyelim 3 bin lira ekstre borcunuz var. 750 lira asgari ödeme yapmanız gerekiyor. Bu ödemeyi çıktıktan sonra 2 bin 250 TL’nin yüzde 2,25’i 50,62 TL faiz ödersiniz. Bu orandan birde KKDF ve BSMV ücreti kesilir. O da çok yüksek rakamlar olmayacağından yaklaşık 55 lira seviyelerinde fazladan para ödemek zorunda kalırsınız.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Erteleme imkanları için asgari ödeme yapılmasının ardından belirlenen limitler en az 100 Lira en çok ise 30 bin lira olarak belirlenmiş. Bu limitler dahilinde erteleme söz konusu iken döviz kurundan olan borçlarda erteleme yapılmıyor. Ertelenen tutar ile banka sizden aylık olarak % 2,25 oranında faiz alırken aynı zamanda bu işlem için KKDF ve BSMV ayrıca tahsil ediliyor. Erteleme yaptıktan sonra tüketici isterse kartının son hesap tarihini değiştirebilir. Fakat burada da yine bu tarihler arasında kalan açığın kapatılabilmesi için ayrıca faiz işletiliyor.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Erteleme talebi sonrası banka onay vermesi halinde bu başvurunuzu iptal etme gibi bir olanağınız kalmıyor. Ayrıca bu onayın verilmesinde en büyük etkenlerden kart borcunuzu geciktirmiş yada takip sistemine eklenmemiş olması gerekir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Ekstre Erteleme Başvuru Yolları

BonusFlaş ile ekstrenizi ertelemek için kredi kartınızı seçip ekstrem bölümündeki Ekstre Atlat menüsü ile ekstrenizi erteleme talebinizi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet şubesinden erteleme için kartlar, kredi kartlarından sonra borç ödeme menüsündeki ekstre atlat ile talepte bulunuyorsunuz.

Garanti Cep kullanıcılarının takip edeceği menüler ise Hesaplar, Ürünler, Kartlar, Kredi Kartı Seçimi, Borç Ödeme ve sonrasında çıkan ekstre atlat ile yapılıyor.

Alo Garanti’den ekstre erteleme işlemi için 444 0 333 numarayı aramanız ve sesli yanıt sisteminden Ekstremi atlatmak istiyorum diyerek sesli sekreterden yönlendirmeler neticesinde yapabiliyorsunuz.

SMS ile erteleme yapmanız için ATLAT yazarak kartınızın son altı hanes ile 3340’a mesaj gönderiyorsunuz ve böylelikle erteleme başvurusu yapmış oluyorsunuz. Fakat SMS ile yapabilmeniz için mesajı gönderdiğiniz telefonun banka kayıtlarında bulunması gerekiyor. Aksi takdirde başvurunuzu yapamıyorsunuz.

Diğer Bir başvuru şekli de klasik olarak Garanti bankası şubelerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ekstre Atlatmak Mantıklı mı?

Garanti Bonus Ekstre Atlatma Bir anlamda çok mantıklı diyebiliriz. Nedeni ise mevcut ödemeleriniz ile çok sıkışık bir ekonomik durumunuzu böylelikle atlatmış olursunuz ve rahat nefes alma imkanı bulursunuz. Fakat burada faiz ödemesi yapmak zorunda kalacaksınız. Zamansal olarak aylık faiz ödemeniz sayesinde daha avantajlı durumları elde ederseniz elbette sizin için mantıklı bir adım. Fakat ödeme gücünüz varken bu erteleme işini yapmanız sizin için gereksiz olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma