Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankkart Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Kapama

Ziraat Bankkart Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Kapama

Aydin Duran Aydin Duran -
218 0

Bankalar kişilere sağladıkları kredi kartları ile online ödeme imkanı verirken bazı kişilerde güvenlik açısından bu kartını internetten alışverişe kapatırlar. Burada zaman içerisinde doğan ihtiyaçlar ile çevrim içi alışverişlerde Ziraat Bankası Kredi Kartı markası Bankkart Combo Kredi Kartını internetten ödemeye açtırmak isteyebilir. Bu durumda nasıl yapılacağını sorgulayan tüketici için birden fazla yol bulunuyor.

Ziraat Kredi Kartı İnternete Açtırma Nasıl  Olur?

Sadece ödeme aracı olmaktan daha öteye giden kredi kartları ile teknoloji sayesinde her türlü hizmeti alabiliyoruz. Burada EFT, havale gibi işlemlerde kart limitine göre yapılabilenler arasında. Ancak son dönemde internetten alışverişlerin yaygınlaşması  ile güvenlik amaçlı olarak online ödemeye kapatılan kredi kartları da açtırma yoluna gidiliyor. Kapatırken sorun yaşamayan tüketici bu durumda nasıl açtıracağını sorguluyor. Ziraat Kredi Kartı İnternetten alışverişe açtırma içi önünüzde bulunan yollar şunlar.

  • Ziraat Mobil Uygulamasından
  • Ziraat İnternet Şube Bankacılığından
  • SMS ile kısa mesaj göndererek
  • Müşteri Hizmetlerini arayarak
  • Banka şubesine ziyarette bulunarak

Mesaj İle Ziraat Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

En doğal ve uygun yolu ise SMS ile anında açtırmak olacaktır. Bunun için yapmanız gereken EONAY yazın boşluk bırakın alışverişe açmak istediğiniz kredi kartının son altı hanesini yazın ve 4757 ye mesaj gönderin. Bu aşamadan sonra banka size SMS ile cevap veriyor atmanız gereken adımları da sizlere sunuyor.

Müşteri Hizmetlerinden Kartınızı Açtırma

Ziraat Bankkart Combo kartınızı internete açtırmak istiyorsanız müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 numarayı aramanız yeterli. Ziraat Müşteri hizmetlerine kısa yoldan nasıl bağlanılır başlıklı yazımız ile sizlere canlı desteğe bağlanma yöntemini iletmiştik. Burada canlı destek ile gerekli güvenlik adımları sonrası talebinizi iletmeniz halinde kartınız da çevrimiçi ödemeye açılmış olacaktır.

Okunmalı : Bankkart Combo Kredi Kartı Başvurusu

Her ne kadar kart sahipleri kendi istekleri dışında bir harcama yapılacağı, paranın çekileceği gibi korkular ile kartını internete kapattırsa da zaman içinde bunu açtırmak istiyor. Bunun nedeni ise internetten çok daha ucuza alınması, promosyonlar ile satışlar gibi cazip teklifler. Bu tekliflerden faydalanmak için ise kişi kartını açtırma yoluna gidiyor. Burada güvenlik açığı gibi endişesi olan kişiler aslında sanal kart oluşturarak bu tehlikeyi bertaraf edebilirler. Bu aşamada Bankkart Combo Sanal Kart oluşumunu internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek mümkün.

Okunmalı : Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından İnternete Açma

Ziraat İnternet Bankacılığı kullanıcıları bu aşamada en kısa yoldan internete kartını açıp kapatabiliyor. Burada kredi kartları menüsüne girdikten sonra karşınıza Ziraat Bankasında mevcut kartlarınız çıkıyor. Bu kartınızı seçtikten sonra sağ üstte işlemler menüsü ve buradan da kart ayarlarına giriyorsunuz. Buradan sonra ise açılan sayfada işlem kısıtı menüsü ile açılan sayfadan kredi kartınızı yurt içi ve yurt dışı alışverişlere açma kapama sayfası mevcut. Burada yeşil olan açık beyaz olan ise kapalı anlamına geliyor. Yeşile getirdikten sonra aşağıda devam menüsü ile hareket ediyorsunuz ve ziraat kredi kartınız internet alışverişine açılmış oluyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma