Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kredi Çekerken Nasıl Dosya Masrafı Verilmez

Kredi Çekerken Nasıl Dosya Masrafı Verilmez

Aydin Duran Aydin Duran -
155 0

En çok şikayet edilen konular arasında bankaların müşterilerinden ekstra ücretler talep etmesidir. Dosya masrafı olmadan kredi çekmek mümkündür, fakat farklı isimler adı altında masraflar sizden talep edilmektedir. Masrafsız kredi çekebilir miyim diyorsanız, öncelikli bankanızı seçin ve bireysel müşteri hizmetleriyle görüşün. Bazı bankalar müşterilere özel masrafsız kredi çekme imkanı sağlıyor.

Dosya Masrafsız Kredi Almak İçin Ne Yapmalıyım

Günümüzde ev almak isteyen ya da bir işletme kurmak isteyen tüm bireyler kredi çekerek işlerine başlamaktadır. Bankaların müşterilerine sağladığı konut kredileri, taşıt kredileri ve bayram kredileri sayesinde neredeyse birçok kişi gayrimenkul sahibi olmaktadır. Bankaların birbirleri arasında oluşturduğu ezeli rekabet de özellikle kredi ihtiyacı olan kişilerin işine yaramaktadır.

Düşük faiz oranları, kredi çekip üç ay sonunda ödeme imkânı ve dosya masrafı almayan bankalar tercih noktalarını değiştirmektedir. Dosya masrafsız kredi veren bankalar alıcıları memnun eden en büyük ayrıntıdır. Bu sayede çekeceği tüm miktarı bir seferde alan herhangi bir kesintiye uğramayan kredi miktarı alıcıların yüzünü güldürmektedir.

Masrafsız Kredi Almak Mümkün mü?

Bankaların alıcılara sundukları bu ince ayrıntılar müşteri portföyünün artmasında önemli rol oynar. Aynı zamanda sağlanan bu kolaylıklar talebi de bu yönde etkiler. Son yıllarda en çok talep edilen kredi çeşidi konut kredisi ve ihtiyaç kredisidir. Gayrimenkul alımını kişiler ancak kredi çekerek tamamlayabilirler. Dosya masrafsız kredi veren bankaların krediler vermesi konusunda sağladığı kolaylıklar da neredeyse 3 kişiden 2 sinin borçlu olmasına neden olmaktadır. 120 ay vade imkânı da kredi kullanıcılarına sağlanan en büyük ayrıcalıklardan birisidir.

Bütçeye uygun hesaplanan ve ödeme kolaylığının olması da kişiler için büyük bir rahatlıktır. Günümüzde bu sağlanan kolaylıklardan faydalanmak için belir bir işyerinde 6 aylık kesintisiz sigortanızın mutlaka olması gerekmektedir. Dosya masrafsız kredi veren banka diğer bankalara göre daha çok talep görecek ve müşteri portföyünü arttıracaktır. Kredi kullanan kişiler için sadece kredi miktarının taksitlendirilmesi devamında yeni bir talebi de beraberinde getirecektir.

Kredi Çekerken Karşımıza Çıkan Ekstra Masraflar

Son yıllarda kredi çeken kişi sayısının artması bankaların kişilere sundukları avantajlı hallerden kaynaklıdır. Kredi çekmek aslında oldukça kolay fakat bunu düzenli ödemek oldukça zordur.

Güvenilir bankalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Her gün değişen faiz oranları yüzünden bir çok banka müşterisi mağdur oldu. Kredi çekerken en çok dosya masrafı karşımıza çıkıyor ve bunun yanı sıra hayat sigortası yapılıyor. Krediyi çeken kişinin başına bir iş gelmesi halinde sigorta şirketi krediyi ödüyor ve kişinin ailesine destek sağlıyor. Fakat krediyi çektikten sonra yaptığınız masrafların hepsini geri alabiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma