Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. ATM’den Hesaba Döviz (Dolar – Euro) Yatar mı?

ATM’den Hesaba Döviz (Dolar – Euro) Yatar mı?

Aydin Duran Aydin Duran -
310 0

Tüketici ihtiyacına binaen farklı zamanlarda dövizini bozdurmak, hesabına yatırmak, çekmek isteyebilir. Bu hizmet için ise tüketiciyi farklı yollar karşılıyor. Bazı bankalar ATM’den döviz yatırma çekme hizmeti verirken, bazıları bu hizmeti veremiyor. Hatta aynı bankanın farklı bankamatiklerinden de bu hizmeti alıp alamamak ATM’nin özelliğine bağlı.

Öncelikli olarak Euro ve Dolar başta olmak üzere bazı ülke paralarını oluşturan döviz kurlarını bankamatikten yatırma ve çekme işlemi için ATM’nin bu özelliğinin olması gerekiyor. Yani her bankamatik bu özelliklere sahip değil. Gece Döviz Satabilir miyim sorusunu soranlar kadar anlık hizmet almak isteyenlerde mevcut. Bu aşamada hangi bankanın müşterisiyseniz o bankanın resmi internet sitesinden döviz ATM özellikli arayışınıza cevap bulabiliyorsunuz. Burada hangi bankalar bankamatikten döviz işlemi yapmaya izin veriyor bunlara bir bakalım.

Yapı Kredi Bankası ATM Döviz Hizmeti

Yapı Kredi şubelerinde hesabınız bulunuyorsa buradan döviz yatırma çekme işlemini bankamatikten yapabilirsiniz. Ancak bu aşamada bankanızda döviz hesabınızın olması gerekiyor. Mobil bankacılık üzerinden de alabileceğiniz bu hizmet için hesabınızı ayrıca tanımlama yapmanız gerekiyor. İnternet bankacılığından Kartlarım, Kart Hizmetleri, Diğer işlemler ve yetkilendirme ve karta hesap bağlama çıkarma menüsü ve Mobil Bankacılıktan kartlarım, karta hesap bağlama çıkarma menüsü ile tanımlama yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi Bankasının döviz atm arama sayfası için size en yakın bankamatiği sorgulayabiliyorsunuz.

İş Bankası ATM Döviz Yatırma Çekme

İş Bankası Türkiye’de 6500 den fazla bankamatik ile hizmet veren finans kuruluşu. Bu ATM’ler içerisinde döviz hizmeti verenleri söz konusu. Bu anlamda döviz yatırma hizmeti alamasanız bile banka müşterisi olmasanız dahi döviz bozdurma imkanı veriyor. Yani dövizinizi iş Bankası bankamatiklerinden Türk Lirasına çevirebiliyorsunuz.

Garanti BBVA  ATM Döviz Yatırma Çekme

Dolar ve Euro işlemi yapabilmeniz için öncelikli olarak Garanti BBVA döviz hizmeti veren bir bankamatik bulmanız önemli. Bu aşamada bu hizmeti veren bankamatiklerin üzerinde de döviz işaretleri bulunuyor. Garanti ATM döviz yatırma işlemi için hesabınızın olması ve buna bağlı olarak bankamatik kartınızın bulunması gerekiyor. Buradan yapacağınız giriş ile döviz hesabınızı seçiyorsunuz ve para yatır menüsü ile dolar ve euro gibi döviz kurlarını bankamatiklerden hesabınıza yatırabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası ATM Döviz Yatırma Çekme

Bu hizmet için yine döviz özellikli bir bankamatik bulmanız önemli. Bu anlamda daha ayrıntılı bilgiyi Ziraat Bankası ATM Döviz Yatırma Çekme sayfasından edinebilirsiniz.

ATM Döviz Yatırma Çekme Limitleri

Konu döviz olunca Türkiye’de her bankamatik bu hizmeti vermiyor. Genel olarak bakıldığında yabancı turistlerin daha çok ziyaret ettikleri bölgelerde bulmanız mümkün. Buralarda kişinin bankası ile arasındaki protokole bağlı olarak döviz yatırma çekme işlemi için de limitler söz konusu olabiliyor. Bankamatikte döviz olmaması halinde de çekebilmeniz mümkün olmayabilir. Yapı Kredi Bankasında döviz alış satış limiti toplam 15 bin dolar ile sınırlı. Yurt dışında bankamatikten yani hesabınızdan ise en fazla 1000 Dolar para çekebiliyorsunuz. Garanti Bankasının resmi sayfasında ise ticari ve bireysel firmalar için günlük limitler 0 olarak görünüyor. Bankamatiklerden Döviz Yatırma Çekme Nasıl oluyor sorusunun cevabı önemli.

Kısaca açıklamak gerekirse bankanız şubelerinde döviz hesaplarınız varsa bu hesaplara normal bankamatik kartınız ile ulaşım sağlayarak özellikli bulunan ATM’den döviz yatırma çekme işlemi yapabiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma