Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Kredi Kart Borcu Erteleme

Ziraat Kredi Kart Borcu Erteleme

Aydin Duran Aydin Duran -
385 0

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartları ekstre borçlarını erteleme kampanyaları bulunuyor olsa da yaptıkları ertelemeler 3 ay için sınırlı ve bu süreler için ayrıca faiz ödemesi yapıyorsunuz. Fakat Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Ekstre Erteleme için aynı şeylerden bahsetmek zor. Kart borcu erteleme için yeni bir sayfa açan banka kart borcunun yarısını faizsiz erteleme imkanı veriyor.

Yaptığınız harcamalar için kartınızın aylık olarak düzenli hesap özeti çeşitli iletişim kanalları yardımıyla harcama sahiplerine iletiliyor. Bu özetlerde harcama tutarı, asgari ödeme tutarı gibi bir çok bilgiler mevcut. Burada banka belirlediği oranlarda ekstre borcunu ödeyen müşterilerine kalan borcun faizine indirim sağlıyor. Faiz indirimi diyebileceğimiz bu bankacılık ürününü ilk kez Ziraat Bankası müşterilerine sundu.

 Combo Kart Ekstre Borcunu Erteleme Şartları

Bankkart Combo ile yeni bir marka ile kendisini gösteren Ziraat Bankası, kesilen hesap özetinde belirtilen borcun yarısının ödenmesi neticesinde kalan borç için bu indirimi sağlıyor. Nefes ayları adıyla tanıtımına başlanılan bu ürünün kullanılabilmesi için nakit çekim yapılmamış olması gerekiyor. Yani alışverişler için geçerli.

Bankkart Combo Nefes Ayları Kampanyasına Başvuru

Ziraat Bankası Bankkart Combo Nefes ayları özelliğinden faydalanabilmeniz için yapmanız gereken en kolay başvuru yolu NEFESAYLARI boşluk KARTINIZIN SON 6 HANESİ yazılarak 4757’ye SMS gönderilmesi ile oluyor.

Mesaj gönderimi için bankada telefon numarası kayıtlı olması gerekebilir. SMS başvurusu dışında Ziraat Bankası Mobil Bankacılık, İnternet bankacılığı, Ziraat Müşteri Hizmetleri yada Ziraat bankası şubelerinden de başvuru yapabiliyorsunuz.

Combo faiz indirimi başvurunuzun kabul edilebilmesi için yine kredi notumuz karşımıza çıkıyor. Çünkü notu düşük olanlar, takip durumuna gelenler, mevcut kart ödemelerinde gecikme yaşayanlar yada kartlarında bloke bulunan müşterilerin başvuruları kabul edilmiyor.

Döviz kurları ile yaptığınız harcamalara istinaden kesilen ekstre borçlarında faiz indirimi söz konusu değil. Bunun için TL bazında yaptığınız harcamalar kampanyaya dahil edilmiş. Ayrıca faiz indirimi sadece Bankkart Combo için uygulanıyor. Bankanın diğer kartları olan Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkat Business sahipleri bu kampanyaya başvuramıyor ve yararlanamıyor.

Bankkart Combo Kredi Kartı Ekstre Erteleme kampanyasından bir tüketici bir yıl içerisinde sadece iki kez bu faiz indiriminden yararlanabiliyor.

Hem Alışveriş, Hem Faiz İndirimi, Hem Combo Lira Kazanımı

Ziraat Bankasının Bankkart Combo Kredi kartını kullanan tüketiciler bir anlamda çok şanslı olabilir. Yaptıkları harcamalarını kredi kartı ile ödemeleri halinde ekstrenin yarısını faizsiz erteleme imkanı bulan kişiler aynı zamanda kazandıkları Combo Liralar ile daha avantajlı konuma geliyor. Yaptığınız peşin alışverişler neticesinde kazanılan 1 Combo lira 1 lira değerinde hesabınıza yatırılıyor.

Ziraat Bankası müşterilerine temassız özellikli kredi kartı tahsisi yapıyor. Hem banka kartı hem kredi kartı olayan yollanan kartlar için isteyen kişiler Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma başlıklı yazımızı okuyabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma