Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Kredi Kartı Son Ödeme Gününü Nasıl Belirlerim?

Kredi Kartı Son Ödeme Gününü Nasıl Belirlerim?

Aydin Duran Aydin Duran -
219 0

Kredi kartı kullanıcıları için son derece kritik bir gün olan kredi kartı son ödeme günü ile ilgili olarak merak edilen Kredi Kartı Son Ödeme Gününü Belirleme hakkında bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Sizlerin belirlemesi mümkün olan bu gün ile ilgili olarak aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Son ödeme tarihi neye göre belirlenir?

Bir bankadan almış olduğunuz kredi kartının son ödeme tarihini belirleme konusunda hakkın tamamen size ait olduğunu belirtelim. Zaten kart başvurusu sırasında banka çalışanın sizlere bu konuda sormuş olacağı soru karşısında genellikle maaşınızın yatmasından 1-2 gün sonra ödeme tarihi önerilmektedir. Zaten son ödeme tarihini takip eden gün sayısının 10 gün olması da son ödeme konusunda sizlerin sıkıntıya düşmemesine neden olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken detayın maaşınız veya diğer geliriniz ile aynı gün içerisinde gelmesine dikkat ediniz. Yani maaşınız ayın 15’inde hesabınıza yatıyorsa sizlerde kredi kartının hesap kesim tarihini 15’i yaparsanız ardından gelen 10 günlük süre içerisinde yani ayın 25’ine kadar kredi kartınızın ödemesini yapma fırsatını banka sizlere sunacaktır. Bu yöntemi tercih ederek hem ödeme gününde sıkıntı çekmemiş olursunuz, hem de hesabınızda para varken kredi kartı borcundan kurtulmuş olursunuz.

Hesap kesim tarihinden önce ödeme yapmak

Kullanmakta olduğunuz kredi kartının son ödeme tarihinden önce ödeme yapmanız da mümkündür. Zaten kredi kartı bilgileri içerisinde yer alan hareket dökümünden o ay içerisinde yapmış olduğunuz bütün harcamaları görme durumunuz söz konusudur. Bu yüzden de kredi kartınızın borcunu hesap kesim tarihinden önce de yaparak borçtan kurtulabilirsiniz. Hatta bu konuda yapacağınız ödemelerin banka tarafından daha da olumlu karşılanacağı ve kredi notunuza büyük bir etki yapacağını da belirtmek istiyoruz.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirmek

Kredi kartınızı aldığınız ilk zamanlarda yapmış olduğunuz hesap kesim tarihi ile ilgili olarak değişiklik yapmak istediğiniz zaman bankaların şubelerini veya çağrı merkezlerini kullanarak bu konuda yardım alabilirsiniz. Hatta bu belirttiğimiz yöntemlerden daha kolay olan bir yöntemi de seçerek sizler kredi kartınızın son ödeme tarihini değiştirebilirsiniz. Bunun için kullandığınız kredi kartının bankası üzerinden internet bankacılığına veya mobil bankacılık hizmetlerine giriş yaparak buradan kredi kartı bölümünden bu bilgileri rahatlıkla değiştirme şansınız bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma