Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesap Güvencesi

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesap Güvencesi

Aydin Duran Aydin Duran -
217 0

Ziraat Bankasından altın hesap açılması ile ilgili avantajlarınız ve dezavantajlarınız için bir dizi daha önce yazılarımız oldu. Altın en önemli yatırım araçlarımız arasındaki yerini hep koruyor. Bu nedenle yatırımların adresi artık bankalarda açılan altın hesapları oldu ki bunun avantajlarını bir bir yaşıyoruz. Vadeli hesaplar ile faiz kazancı sağlayan bu yatırımın birde faizsiz kısmı bulunuyor. Türkiye’de en geniş bir şube ağına sahip olan banka hüviyetindeki Ziraat Bankası Vadesiz Altın hesap  açılmasında da önemli bir yol kat etti. Yani birikiminizi altına dönüştürmek ve güven içerisinde saklayabilmenin adresi bu hesaplar ile güvence içerisinde olabilir.

Limitsiz Altın Hesabı Ziraat Bankası’nda

Vadeli altın hesabında olduğu gibi bu hesabın açılışı için bir alt limit bulunmuyor. İstediğiniz kadar gram yada gramın altında oranlarda alım ve satım imkanı Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesap ile mümkün hale getirilmiş. Banka şubesinde açılışı mümkün olan hesabın internet bankacılığına tanımlanması halinde alım satım yapıyorsunuz ve bunun için bir masraf ödemesi yapmıyorsunuz. Bankaya tanımlı bir internet bankacılığınız bulunuyorsa buradan giriş yaparak kendinize vadesiz altın hesabı açabilmeniz mümkün.

Burada bankanın alış ve satış fiyatları önem arz ediyor. Bankanın belirlediği rakamlar üzerinden anlık alım yapıyorsunuz ve kabul ederseniz yine bankanın fiyatları ile bankaya satışa sunuyorsunuz.

Ziraat Bankası bünyesinde açacağınız tüm altın hesaplarında alım satım işlemi hesap üzerinde yapılırken çekmek istediğinizde fiziki olarak altın çekme imkanınız bulunmuyor. Burada bir açıklık olması gerekir ki  tüketiciler bu konuda bazen yanılabiliyor.

Vadesiz Altın Hesapta Komisyon Yok

Bankanın gram altın alım satım işlemleri yatırım hesapları ile yapılıyor. Fakat vadeli ve vadesiz hesap işlemleri ise hesaplar üzerinden gerçekleştiriliyor ve saklama komisyonu ücreti alınıyor. Fakat vadesiz hesap açmanız halinde bu komisyonu ödemiyorsunuz. Bankalar arasında altın hesapları için büyük bir rekabet söz konusu. Bunun için alış satış fiyatları da rekabete neden oluyor. Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası Altın Hesap ile alım ve satım işlemleri mesai saatleri sonrasında yapılıyorsa yüksek marjlar üzerinden gerçekleşebiliyor.

Altın alım satım işlemleri 16:00 18:30 saatleri arasında kapalı olmasına rağmen vadesiz hesapta 24 saat için yapılabiliyor. USD ile altın alımı ve satımı yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz saatler 09:00 – 18:00 arası.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma