Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ohalde karantinada işten çıkarılanlara para yardımı yapılacak mı?

Ohalde karantinada işten çıkarılanlara para yardımı yapılacak mı?

Sonsatir Sonsatir -
93 0

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde alınan tedbirler arasında özellikle 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkmalarına yasak konulması. Bu durum henüz herkes için geçerli olan bir durum değil. Ancak oluşan rahatsızlık nedeniyle iş yeri kapatılan yerlerde işten çıkarılmalar maalesef söz konusu. Bu durumda olan kişilerin ise ihtiyaçlarını giderebilmeleri için nakde ihtiyaçları olacaktır. Bu manada ohalde karantinada işten çıkarılan kişilere para yarımı yapılacak mı soruları artarak devam ediyor.

İşten Çıkarılanlara Para Yardımı

Devlet sosyal yardım anlayışı çerçevesinde vatandaşa her türlü yardımı yapıyor. Bu manada ihtiyaç duyulması halinde de devlet vatandaşına her türlü yardımı yapacaktır. Nitekim günümüze kadar ihtiyacı olan vatandaşlara Sosyal Yardımlaşma Vakıflarınca yardımlar yapılmaktadır. İşten çıkarılmalar neticesinde işsiz kalan kişilere de nakdi yardım söz konusu edilebilir. Ancak güncel olarak bu türdeki kişilere doğrudan yardım yapılması söz konusu değil.

Ohalde Karantinada Şehirler Arası Yolculuğa Çıkacaklar Ne Yapacak?

Dosyası Olan Vatandaşlara Bin Lira

Sosyal yandımlaşma vakıflarında dosyası olan hane halkına bilindiği üzere bin lira para yardımı yapılacağı açıklandı. Bu anlamda dosyası olan işsiz kişilerde bu yardımdan yararlanabilir. Sokağa çıkma yasağı söz konusu olmasa da güncel olarak yardım başvurularının yapılmasında vakıflar başvuruları telefon üzerinden de alabiliyor. Aslıda burada belirtilen yardımı alabilmek için başvuru yapılması da gerekmiyor. Nitekim yapılacak yardım daha önce başvuru yapan, dosyası açık olan kişiler için geçerli.

Virüs tedbirleri çerçevesinde evde kal ile tüm bireylerin evde kalmaları isteniyor. Ancak ihtiyaç hasıl olduğu zaman çıkılması isteniyor. Bu anlamda para ihtiyaçlarının başvurusunda da telefonların kullanılması önemli bir husus. İşten çıkarılanlara para yardımı yapılır mı ileri ki günlerde ayrıca açıklama yapılacaktır.

Bu zorlu dönemde para yardımı yapan hayırseverler Türk halkının yüreğine su serpti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma