Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu ve Özellikleri

Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu ve Özellikleri

Aydin Duran Aydin Duran -
152 0

Yapı kredi bankası üzerinden kredi alanlar ya da kredi müracaatı gerçekleştirmek isteyenler ertelemeli kredilere son zamanlarda daha çok ehemmiyet vermekte. 6 ay ertelemeli kredi amacıyla banka şubeleri dahil internet üzerinden kredi müracaatı yapabilme imkanı gelmiştir. Kredi müracaatlarında bilhassa faiz civarlarına çok dikkat etmeli ve buna göre vade vakitlerini azami düzeyde tutmanız önerilir. Zira vade zamanı ne kadar çok olursa, banka kredilerinde verdiği tutarda aynı oranda artmaktadır.

En İdeal Ve Size Uygun Ertelemeli Kredi

Hepimizin bildiği gibi ekonomik bir gereksinim ihtiyacı olan acil olarak para bulmak son derece zordur. Eş arkadaş dost derken para bulma konusu ile ilgili sıkıntılar devam ettiğinde çözümü bankalarda arayanların adedi son derece yüksek. Şahıslar bankalardan kredi müracaatı yaptıklarında derhal her bankaya koşmak yerine en ideal banka kredisi veren banka ile çalışmayı amaçlar. Bu amaçla bankadan bankaya atlamak yerine en ideal banka kredisi veren bir banka üzerinden kredi alabilmek en faydalı ve mantıklısıdır. Bankalar kredi kampanyalarını bize sunarken, rekabet içerisinde oldukları amacıyla değişik ve fakrlı kredi kampanyaları üstüne yoğunlaşır. Bunlardan biri de en çok tercih edilen ertelemeli kredidir. Genelde gereksinim kredilerinde yayılan ertelemeli kredi en ideal banka ile çalışmak isteyenleri gözlemlemekteyiz. Bu amaçla en ideal ertelemeli kredi konusu ile ilgili bugün sizlere yapı kredi bankasının detaylarını veriyoruz.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Kredi müracaatı yaptıktan sonra ilk taksit ödemesinin en az +1 ay sonra ödenmeye başlanmasıdır. Ne kadar vakit çok olursa ödenecek olan tutarda o kadar artmaktadır. Genelde kredi müracaat ödemelerinde çektiğiniz kredinin ödenmesi 30 gün sonra başlamakta. Fakat ertelemeli kredilerde +1 ay eklenmektedir. Genelde gereksinim ve taşıt kredilerinde azami vade zamanı 48 ay olarak belirlenmiştir. 6 ay ertelemeli kredilerinde ise vade zamanı 6 ay peşin yatırılmış olarak hesaplanıyor ve bu amaçla 42 ay olarak en çok vade vaktinizin olacağını burdan sizlere söylemiş olalım.

6 Ay Ertelemeli Kredi Yapı Ve Kredi Bankası

İhtiyaç ve taşıt kredileri amacıyla başvuracağınız yapı kredi bankası ertelemeli kredi türünde 6 aylık amacıyla hesaplama gerçekleştirmek istersek vade zamanını +6 ay eklemek gerektiğinin altını buradan çizmiş olalım. Örnek bir hesaplama yaparsak faiz seviyesi %1.40 amacıyla 12 aylık vade boyunca 20,000 TL kredi çekmek istediğinizde normal şartlarda altında aylık 1860 TL ve toplamda 22,624 TL ödemek zorundasınız. Fakat bunu +6 ay ertelemeli olarak yaptığınızda vade süreniz 18 aya çıkacaktır. Yeniden hesaplama yaparsak, faiz seviyesi %1,40 olarak tekrardan değerlendirme yapılıp, aylık 1230 TL ödenecek ve toplamda sizlerden 23,317 TL alınacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma