Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bankası İban Sorgulama Hesaplama

Garanti BBVA Bankası İban Sorgulama Hesaplama

Aydin Duran Aydin Duran -
163 0

Bankalar, müşterilerine her zaman iyi bir hizmet vermek için birbirleriyle yarışırlar. Müşterilerine daha iyi hizmet sunan bankalar, kaliteleriyle her zaman daha da ön plana çıkmışlardır. Garanti Bankası, ülkemizde her zaman kalitesiyle ön plana çıkan bankalardan olmuştur. Müşteri memnuniyetinin bu kadar yüksek olması bir tesadüf değil; ilgili bankanın kalitesinden kaynaklanmaktadır. Bu sayede müşteri sayısı giderek artan Garanti Bank, müşterilerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını iyi bir şekilde çözümleyerek; bankacılık literatürüne yeni kavramlar katmaya çalışmıştır. Dünyada oluşan yeniliklerin ülkemizde hemen kullanılmasını sağlayan bankalardan birisi olan Garanti Bank, IBAN hizmetinin doğduğu andan itibaren de müşterilerine bu konuda birçok fırsat sağlamıştır.

Garanti Bankası IBAN nedir?

Garanti Bankası  IBAN; elektronik şekilde oluşturulmuş hesapların numarası ile ilgili olan sistemi içine alır. IBAN sayesinde kişiler ve kurumlar; uluslararası piyasalar dahil, herhangi bir sınır bulunmadan gerekli transfer işlemlerini yerine getirirler. Bu işlem yapılırken de şirket ve şahıs bilgileri önemli olmaz, önemli olan IBAN numarasının doğru girilmesidir. Çünkü IBAN numarası içerisinde ülke ve banka kodunu da barındırır. İçinde bulundurduğu bunca güvenlik işlemi sayesinde, IBAN ile yapılan transfer durumlarında herhangi bir karışıklık söz konusu olmaz. Kişiler ve kurumlar da bu sayede daha güvenli ve daha hızlı işlem yapabilirler. Garanti Bank, müşterilerine IBAN ve kullanımı konusunda oldukça esnek davranmış ve ilgili fırsatları müşterileriyle paylaşmıştır. Bu sayede diğer bankaların vermediği IBAN ile ilgili fırsatlar, sadece Garanti Bank müşterilerine özel olacaktır.

Garanti Bankası  IBAN kart üzerinde nerede yazar?

Garanti BBVA Bankası  IBAN, sanılanın aksine elinizde bulunan herhangi bir kartın üzerinde yazmaz. Güvenlik prosedürlerini bu denli arttırmak isteyen bankalar, bu kadar kolay ulaşılabilecek bir şekilde iban numarasını kartlarının üzerine işlemezler. Kartlarda bulunan, o işlem yapılan kartın bankadaki karşılık numarasıdır. Bu sayede işlemler, hesaplara anında yansıtılacaktır. Fakat eğer iban numaranızı öğrenmek isterseniz, o kartın rakamları sizin işinize yarayacaktır. Çünkü Garanti Bank’ın internet bankacılığı şubesini kullanarak IBAN’ınızı öğrenmek isterseniz; kart numaranızı ve gerekli kişisel bilgilerinizi girdikten sonra IBAN numaranıza ulaşabileceksiniz. Bu yüzden sorunun cevabı kart üzerinde herhangi bir iban numarasına rastlamayacağınızdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma