Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İng Bank İban Hesaplama, İng İban Nedir?

İng Bank İban Hesaplama, İng İban Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
149 0

Bankalar literatürlerinde birçok farklı terimi barındırırlar. Bu terimlerin anlamlarını bilmek, yapılacak işlemler sırasında sizlere doğru karar aldıracaktır. Bunlardan en çok kullanılanı ise IBAN’dır. IBAN, transfer hizmetlerinin daha büyük bir kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlar. Ticari fonksiyonların daha hızlı bir şekilde yerine getirilmesinde IBAN numarasının etkisi büyüktür. Ticaret de IBAN sayesinde hızlanmıştır. Fakat bu hızlanma maliyetlerini arttırmamış, aksine daha da azaltarak tercih sebebi olmasını sağlamıştır. Bireysel müşterilerin IBAN sayesinde daha hızlı şekilde para göndereceği de ING Bank İban sayesinde ortaya çıkmıştır. Elektronik sistem kullanılırken ortaya çıkan IBAN sistemi, adapte sürecini hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Bu yüzden de ING Bank, sistemine dahil etmiş ve bu sayede daha çok kişinin ulaşmasına olanak sağlamıştır.

İng IBAN kart üzerinde yazar mı?

İng IBAN kart üzerinde yazmaz. Çünkü bankalar kişileri böyle bir riske sokmak istemez. Kart üzerinde yazan 16 haneli numara, kartın kendi numarasıdır ve hesaba işlenmesi sırasında bir karışıklığın önlenmesi için hayata geçirilmiştir. IBAN numarası kartın üzerinde yazsaydı; haberiniz olmadan bu numarayı kopyalayan ve öğrenen kişiler, hesabınız üzerinde bir güvenlik problemi oluşmasına sebep olabilirdi. Bankalar; her zaman ve her konuda risk almaktan çekindikleri için, ING Bank da bu konuda hassas davranmıştır. IBAN numaranızı kartın üzerine işlemez.

İng IBAN nasıl öğrenilir?

İng IBAN numarasını ING’den öğrenmek için ilgili müşteri hizmetleri numarasını çevirebilirsiniz. Gerekli güvenlik adımlarını geçtiğiniz takdirde bankanın müşteri hizmetleri personeli size IBAN numaranızı SMS olarak gönderecektir. Eğer ING Bank şubesine gitmeniz gerekirse, T.C. kimlik numaranızı bilmeniz yeterlidir. Bu sayede evraklarınızla beraber IBAN numaranız size bildirilecektir. ING Bank’a ait mobil uygulama sayesinde IBAN numaranızı öğrenmek için gerekli bilgileri girebilir ve bu sayede IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. ING Bank’ın bu konuda size bir uyarısı vardır. ING Bank’ın ismi ve logosu kullanılarak size IBAN numarası vereceğini taahhüt eden internet sitelerine ve sosyal medya hesaplarına dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü IBAN numaranızı almak isterken, ilgili banka bilgilerinizi dolandırıcılara kaptırabilir ve can sıkıcı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma