Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Süslüman Nedir?

Süslüman Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
264 0
Süslüman Nedir?

Bayanların güzel görünmek için kıyafetler dışında bir dizi makyajlar ve bakımlar yaptığı bilinen bir gerçek. Bu aşamada tesettürlü olarak giyinen başörtülü kadınların güzel giyinmesi de süslüman olarak tanımlanmaktadır.

Yaşam ile sosyal medya ile karşımıza daha sık çıkan Süslüman kelimesinin anlamı aşağıdaki gibidir.

  • Genç
  • Güzel
  • Zengin
  • İyi giyinen
  • Bakımlı

Başörtülü kadınlar için dile getirilen  bir kelime anlamı olarak tanınmaktadır.

Süslüman Kötü Bir Kelime Mi?

Süslüman Nedir?
Süslüman Nedir?

Aynı sebepten olursa olsun Müslüman kelimesinin süslü olarak akılda seçicilik arz etmesi hoş bir durum olmamasından dolayı bu şekilde tercih edilmesi hoş bir durum olmamaktadır. Tabii ki Müslüman kötü bir kelime de olmamaktadır. Töpiyeyi iki kıvrım yukarı çekip mini etek giyim tarzı da çok ciddi olmamakla beraber akılları karıştırabilmektedir. Örtünmek müslümanlıkla bağdaştırılması gereken bir konu olduğu kadar neden ve nasıl örtündüğünü bilmek de aynı başlık içerisinde yer almaktadır tabii ki… Tüm bunların ötesinde i’nin kötüsünü Müslümanlık çerçevesinde örneklemek yeni bir akım doğuyormuş havası verdirmek şu an için ülkemiz daha da karışık bir hale sokmaktan ileri gitmez. O nedenle dil din ırk ayrımı yapmadan cihanın son dini Müslümanın bir harfini değiştirip Müslümanlar olarak bazı kesimlere yakıştırmak hoş bir durum değildir. Hoş olmayan bir kelimeyi kullanmak da kişinin hoşuna gitmiyorsa tercih edilmemelidir.

Süslüman ve Müslüman Arasındaki Fark Nedir?

Müslüman ve Müslüman arasındaki fark kadınlar arasında oldukça fazla merak edildiği görülmektedir. Müslüman inandığı için süslüman ise sadece gösteriş ve aile baskısı ile örtündüğünü söylemek doğru olmamaktadır. Çünkü kalpleri bilen yalnızca Allah’tır ve inanç yalnızca Allah ve Ademoğlunun arasındadır. Müslümanlığın ilk ve en büyük esası hiçbir surette Allah’a ortak koşmamaktır. İslam dininin esası budur. İslam dini Tevhid dini olmak, hedefi ise yalnızca Allah’a kulluk etmektir. Herhangi bir şekilde Allah’a ortak katılacak olursa bu itikat bozukluğunu ve delalette olmayı gösterir. Burada önemli olan İslam dinine uygun yaşamak ve İslam dininin farzlarını uymak imanın ve İslam’ın şartlarını bilmek ve kalpte yaşananı hissetmek önemlidir. İslam dininde ise bol giymek bedeni göstermeyecek biçimde giyinmek uygun bulunmuştur. Fakat yine de herkes kalbindekini yaşadığı için önemli olan İslam dininin Kur’an-ı Kerim’i olan giyim kurallarını uygulamak yeterli olmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan kişi hayatını idame ettirebilmektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma