Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cebe Havale
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Yapma (Resimli Anlatım)

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Yapma (Resimli Anlatım)

Aydin Duran Aydin Duran -
228 0

Para aktarma yollarından en cazip ve moda olanı cep telefonuna para gönderme işlemi. Artık bankalarda hesap olmasına, banka şubelerine gitmeye ve yüklü masraflar ödeme yapmaya gerek yok. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası cebe havale yapmak banka müşterilerine verilen bir hizmet olarak sunuluyor.

Mesai saati kavramı olmaksızın 7/24 para aktarımı yapabileceğiniz Yapı Kredi Bankası sizden hesap numarası, iban yada onun gibi numaralara gerek duymaz. Aksine göndermek istediğiniz cep telefonu numarasını girersiniz ve anlık olarak gönderirsiniz. Alıcı da en yakın banka ATM’sinden işlemini bir kaç hususta çekebilir. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası Cebe Havale adımları şu şekilde oluyor;

Yapı Kredi Cebe Havale Yapma Adımları

* İnternet Şubesine girdikten sonra para transferi menüsünden Cebe havale

* Buradan önce hesap seçimi yapıyorsunuz.

* Para göndereceğiniz kişinin telefon numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı işliyorsunuz.

* Bu aşamadan sonra onaylama işlemini yapıyorsunuz ve bu onay sonrası paranız gönderilmiş oluyor.

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale
Yapı Kredi Bankası Cebe Havale

  

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale işlemi için 5 TL masraf ücreti alınıyor. Bu tutar için ayrıca vergi ödemeniz de olmuyor. Para aktarımı onayı sonrasında alıcıya SMS ile bilgi geliyor.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Öncelikle para gönderimi sağladığınız cep telefonuna SMS ile para gönderildiğine dair bilgi geliyor ve bu bilginin yanında birde kod gelmiş oluyor. Alıca Yapı Kredi Bankası ATM’sinden kartsız işlem menüsü ile giriş yapıyor. Burada açılacak menüden para çekmeyi tercih ediyor. Tercihten sonra cep telefonuna menüsü seçiyor. Burada alıcı kendi TC numarasını yazıyor, telefon numarasını giriyor, ve telefona gelen referans kodunu giriyor. Bu girişler sonrası parasını çekebiliyor.

Para çekimi için gerekli bilgilerin güncel ve doğru olarak girilmesi gereken hususlardan. Yanlış giriş yapılması ve üç kez tekrarlanması halinde paranızı çekemiyorsunuz ve iadesi oluyor. Aynı şekilde gönderim saatinden itibaren 24 saat içerisinde çekilmeyen paralar da göndericiye iade ediliyor.

Cebe Havale Limitleri

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale için limitler söz konusu. Gönderici bir günde en fazla iki defa olmak üzere 500 TL, Haftada dört kez olmak üzere 1000 TL ve aylık ise 6 defa olmak üzere toplam 1500 TL para gönderim limitleri bulunuyor. Türkiye de ve Kıbrısta bulunan GSM operatörleri üzerinden gönderim yapabildiğini cebe havale çok pratik bir yol olarak karşılandı.

Para aktarımı için cep telefonuna seçmeniz halinde bu işlemi Yapı Kredi İnternet Bankacılığına yada Mobil bankacılığa kayıt edebiliyorsunuz. Akıllı rehbere ekleme ile daha sonra aynı numaraya para gönderimi için kolay işlem seçebiliyorsunuz. Ayrıca para gönderimi sırasında kira ödemesi yapıyorsanız bunu kira ödemesi olarak seçim yapmalısınız.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma