Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Mobil Bankacılığa Giriş Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Mobil Bankacılığa Giriş Sim Kart Bloke Kaldırma

Aydin Duran Aydin Duran -
185 0
Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bankası müşterileri internet ve mobil bankacılığını kullanıyor olabilir. Bu kullanım için bankanın sisteminde kayıtlı cep telefonunuza bir kullanımlık SMS şifresi gelir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sonrası gelen bu şifre sizin bankacılığa giriş anahtarınız. Ancak sim kartınızı değiştirirseniz yada telefon numaranızı değiştirirseniz burada size SMS gelmez ve sizden dijital bankacılık ürününden faydalanamazsınız. Yapı Kredi Bankası Mobil Bankacılığa giriş için sim kart blokesi kaldırılması gerekir ki bu aşamadan sonra hizmet alabilirsiniz.

İnternetten Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Sim kart bloke olduğu zaman bankacılığa giriş yapmaya çalıştığınızda banka size bir SMS bilgilendirmesi gönderiyor. Bu mesajda gelen link ile bloke kaldırma sayfasına yönlendirme yapılıyor olması bir kolaylık. Burada açılan sayfada sizin bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz önemli. Bu aşamadan sonra onaylamanız gerekiyor. Onay sonrası yine sizin telefonunuza bir Akıllı SMS şifresi gönderiliyor. Bu sayede de internet bankacılığına giriş yapıyorsunuz.

Sim Kart Değişikliği ve Bloke Kaldırma Yöntemleri

Sim Kartımı değiştirdim internet bankacılığına giremiyorum diyorsanız aradığınız bilginin tam adresinde olduğunuzu söylemeliyim. Bu aşamada bloke kaldırma işlemi üç farklı yolla yapılabilir. Bunlar;

  • Banka şubesinden
  • Yapı Kredi ATM’lerinden
  • 444 0 444 Müşteri Hizmetlerini Arayarak

Banka Şubesinden

Fiziksel olarak klasik bir yöntem ile banka şubesine gitmeniz halinde müşteri temsilcisinden talep edeceğiniz haliyle yeni sim kartınız bankanın sistemine işleniyor. Burada kimliğiniz ile gitmeniz önemli. Sim kart bloke kaldırma işlemi sistem üzerinden yapılıyor ve anlık olarak dijital yollardan bankacılık hizmetini almaya devam ediyorsunuz.

Bankamatiklerden

Kişilerin bloke kaldırma işlemi için kullandığı alternatiflerden bir tanesi bankamatikler. Buraya hesabınıza ait bankamatik kartı ile giriş yaptıktan sonra Kullanıcı İşlemleri menüsünden İnternet Mobil şube değişiklik onaylama sayfasına giderek buradan sim kartınızı seçip onaylıyorsunuz. Bu aşamada sim kartınızda bulunan blokenizi kaldırmış oluyorsunuz.

Müşteri İletişim Merkezinden

Bir diğer seçenek ise Müşteri İletişim Merkezinin aranması. Konu telefon ve müşteri temsilcileri olunca telesekreterlerden canlı desteğe bağlanmanız biraz uzun sürebilir. Bu durum bazı müşteriler için çok can sıkıcı gelebilir. Ancak 444 0 444 numarayı aradıktan sonra söz konusu canlı desteği alarak mobil bankacılığa giriş için kullanmanız gereken sim kart blokesi kaldırılması yapılır.

Dijital bankacılığa giriş için Akıllı SMS ve 3 boyutlu güvenlik aşaması sizin güvenliğiniz için yapılmaktadır. Burada başkalarını girişinin engellenmesi söz konusu. Telefon numaranızı değiştirdiğiniz zaman zaten yeni numaranızı  sisteme işletmek zorundasınız. Ancak sim kart değişikliği numara değişmese bile bloke olur ve Yapı Kredi Bankasının bu değişikliği görmesi gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma