Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Antalya Konyaaltı Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur?

Antalya Konyaaltı Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur?

Aydin Duran Aydin Duran -
192 0

Antalya’nın Merkez ilçelerinden birisi olan Konyaaltı Kaymakamlığı Tüketici Hakem HeyetiÖğretmenevleri Mahallesi 901 sokak numara 7 kat 6 da tüm vatandaşlara hizmet vermektedir. Telefon numarası 229 97 99 ve 229 94 91’dir. İsterseniz faks ile ulaşabilmek için faks numarası 229 94 92 dir.

Konyaaltı Hakem Heyeti Nerede?

Geçmiş dönemde özellikle Bankalardan alınan kredi ve diğer ürünlerin karşılığı sigorta dosya masrafa Kredi tahsis ücreti adı altında birçok masraf kesintisi yapılıyordu.  Bu masraf kesintilerini esnasında vatandaşlar Kredi alırken ödeme yapmasına karşın krediyi aldıktan sonra tekrar iadesini sağlanması için tüketici hakem heyetine başvurma yoluna gidiyor. Bunun yanında tüketicilerin korunması hakkındaki kanun 2014 yılında güncellendi. Güncellemesinin ardından özellikle banka ürünlerinde kesilen masrafları belli bir şeffaflık getirildi. Bu şeffaflık sonrası tüketici hakem heyetlerinde ki yoğunluk bir nebze azalmış oldu. Konyaaltı’nda ikamet eden vatandaşlar tüketici sorunlarını çözebilmek adına mağduriyetlerini giderebilmek için Konyaaltı Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren tüketici hakem heyetine başvurabiliyor.

İnternetten Başvuru Yapılabiliyor

Burada başvuruda belirli miktar olsa da tüketiciler diledikleri gibi dilekçe ile başvuru yapabiliyor.  Konyaaltı hakem heyetine başvuru dijital yönden olabilirken ayrıca şahsen de başvuru yapmak mantıklı aldım olabilir.  Bunun nedeni tüketici hakem heyetinde ki çalışan kişilerin sizlere daha net bilgi vermesi diyebiliriz. Dijital yönden başvuru yapamayan kişilerde şahsen öğretmenevleri Mahallesi’nde bulunan Konyaaltı Kaymakamlığı tüketici hakem heyetine bir dilekçe ve dayanak belgelerini gösteren herhangi belgeleriyle başvuru yapabilir.

Okunmalı : Kepez Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur?

Tüketici hakem heyetine başvuru dilekçeniz sonrasında hakem heyeti yetkililere ilgili firmaya ya da biri mi sizin dilekçenizde belirttiğiniz şartlarda savunmasını ister. Bu Savunma geldikten sonra Tüketici Hakem Heyeti dosyaları birleştirir ve hakem heyetine dosyanızı sunar. Hakem heyeti dosyanızdaki bilgi ve belgeleri inceledikten sonra gerektiğinde bilirkişiye sunduktan sonra gerekli kararı heyet olarak alır alınan karar imzalı olarak çıkartılır. Verilen karar hem başvurana hem ilgili firmaya tebligat yoluyla gönderilir.  Kararlar ilgili kişilere tebliğ edilir. Tebliğ edildikten sonra belli bir süre itiraz süresi bulunur. Bu itiraz suresince karşı firma itiraz etmezse karar kesinleşmiş olur.

Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Dilekçeleri

Konyaaltı Tüketici Hakem Heyeti başvuruları örnek dilekçeleri aşağıdaki gibidir. Word ortamında indireceğiniz dilekçelerinin üzerindeki boşlukları doldurarak dilekçenize hazırlamış olursunuz.

Tüketici hakem heyetine başvurunuz herhangi bir ayakkabı giysi kıyafet için olabilirken almış olduğunuz sıfır bir aracın herhangi bir parçası içinde başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında almış olduğunuz telefon ve bunun gibi elektronik malzemeler içinde başvuru yapma hakkınız bulunuyor.  internet üzerinden Konyaaltı tüketici hakem heyetine başvuru imkanınız olsa da klasik yöntem ile şahsen başvuru yapmak isteyenler Konyaaltı Kaymakamlığı bünyesindeki hakem heyeti bürosuna başvurabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma