Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Borca Girerek Kredi Kartı Kapatılır mı Borç Nasıl Biter?

Borca Girerek Kredi Kartı Kapatılır mı Borç Nasıl Biter?

Aydin Duran Aydin Duran -
111 0

Borcun borçla kapatılması yani borca girerek kredi kartı kapatılır mı? Borç Nasıl Biter sizlere açıklıyoruz….

Ekonomik ödeme zorluğu çeken kişilerin mevcut kredi kartı asgari ödeme borçlarını başka bir banka nezdinde almış olduğu kredi kartlarından çektiği nakit avans ile ödeme yollarına gittiği yaşamın gerçekleri arasına girdi. Borca girerek kredi kartı kapatılır mı? Diye sormayın. Gün gelir belki  sizlerde borçla borç kapatabilirsiniz.

Borca Girerek Kredi Kartı Kapatılır mı?

Kredi kartı, bankaların sizlere sunduğu bir çeşit kredi verme işlemidir. Fakat bu kredi işlemi sıkı kredi prosedürlerinden oluşmaz. Hazır şekilde bankanın size verdiği limitte yapacağınız harcama sayesinde, dönem aralığında çektiğiniz kredi miktarı belirlenir. Ödeme tarihleri içerisinde herhangi bir sorun yaşamadan ödemelerinizi yaparsanız; bankanız sizden bu kredi kartı kullanımı için herhangi bir faiz veya komisyon ücreti kesmez. Hatta kredi kartınızı düzenli ödemenize karşılık olarak, size özel fırsatlar ve kampanyalar uygular. Ödemelerinizi aksatmadan yapmanız dahilinde, kredi kartı sizin için en avantajlı bankacılık hizmetlerinden birisi olacaktır.

Peki, aksi bir durumu hiç düşündünüz mü? Eğer ekonomideki değişkenler ve finansal durumunuzdaki istikrar olumsuz eğilime girerse, işte o zaman sorunlar başlar. Kredi kartınızı düzenli ödememeye ve borçlanmaya başlarsınız. İşte bu yazımız, çok merak edilen sorulardan birine cevap vermek için hazırlanmıştır. ‘Kredi kartı borçları başka bir borçla kapatılır mı?’ Bu sorunun cevabı sayesinde kişiler, kredi kartı borçlarıyla ilgili daha iyi bilgi sahibi olacak ve daha dikkatli bir kullanım evresine geçecektir.

Borca girerek kredi kartı borcu kapanır mı?      

Kredi kartlarınızın borçlarını ödeyemez hale gelirseniz, belirli aşamalarda sorunlar patlak vermeye başlayacaktır. Şöyle ki; kredi kartı ödemelerinizi gerekli dönemlerde 3 kez ardı ardına ödemediğiniz takdirde, bankanızın size yasal takip başlatma hakkı vardır. Bu süreden sonra 7 gün içinde sizin borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Bunu yapmamanız halinde, yasal yollarla ödeme yapılmanız için size baskı yapılır. Böyle bir durumda bankalar size yeni ve daha uzun vadeli ödeme planlarıyla teklifler yaparlar. Tabi ki gerekli avukat ücretlerini ve komisyon masraflarını da borcun üzerine ekleyerek. Siz de ödeme planını incelersiniz ve yeni bir borç ödeme planıyla borcunuzu yapılandırırsınız. Borcunuzu kapatmanın bir diğer yolu da, yeni bir ihtiyaç kredisi alarak, kartın borcunu kapatmaktır. Fakat bu da riskli bir durumdur. Çünkü, borcu borçla kapattığınızda yeni ve daha üst miktarda bir ödeme planınız olacak ve finansal durumunuz daha da kötüye gidecektir. Bu yüzden size tavsiyemiz; borcu borçla kapatmak yerine, ödemelerinizi düzenli yapmanız olacaktır. Kredi kartı, limitiniz kadar kullanmanız için değildir; ihtiyacınız ve ekonomik durumunuza göre kullanmanız içindir.

İhtiyaç Kredisi İle Borç Kapatma

Kullanmış olduğunuz kartınıza gelen dönemsel borç sonrası asgari tutarını belirtilen sürelerde ödemeniz sizi bankaya karşı kötü yapmaz. Bu yaptığınız yasal bir işlem olduğu için ne kredi notunuz düşer, ne yasaklı konumuna gelirsiniz. Fakat dönemsel borçlarınızı takip edememe gibi bir probleminiz varsa bu borçlarınızın tamamını ihtiyaç kredisi ile kapatabilirsiniz. Bütün borçlar kapanırken sizde tek taksit tek ödeme ile borcunuzu ödeme yoluna gidersiniz. Güncel Krediler ve Bilgiler Hakkında bilgi almak isterseniz sayfamız üzerinden bankaların kredi hesaplamaları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Aylık kazanç ve buna keza ödemeleriniz ile kişisel bütçenizi düzenlemenin faydasını ilerleyen zamanlarda ekonomi politikalarınız sayesinde göreceğinize emin olabilirsiniz. Harcamalarınızı da kısıtlamadan rahat bir ödeme yoluyla, yani borca girerek kredi kartı borcu kapatmak yerine  kredi kartı borçlarınızdan kurtulmak mümkün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma