Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kapatılan Kredi Kartımın Borcunu Ödedim, Ne Zaman Açılır?

Kapatılan Kredi Kartımın Borcunu Ödedim, Ne Zaman Açılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
225 0

Asgari ödeme tutarının son ödeme tarihinde ödenmemesi neticesinde size verilmiş olan kredi kartı kullanıma kapatılır. Bu durumda kullanıma açılabilmesi için kartın en az asgarisi ödenmesi gerekir. Bu ödeme sonrasında kartınız kullanıma yani harcamalara açılacaktır. Borcu ödenen kredi kartı ne zaman açılır sorusunun cevabını arayanlar için şunu söyleyebiliriz ki sistem ödendiğini gördüğü zaman açılacaktır.

Kredi Kartı Borcunu Ödedim Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı tahsislerinde başvuru sonrası banka sizin kredi notunuzu inceledikten sonra kart onayı verir. Burada sebep sizin borçlarınıza sadık olup olmadığınızdır. Burada kişi eğer borçlarını ödemede gecikiyorsa, alışkanlık haline getirmişse ve hatta hiç ödemiyorsa banka size ürünlerinden vermez. Burada size verilen kredi kartının son ödeme tarihi ve saati ile alakalı olarak sizin davranışlarınız da kayıtlara geçer.

Kredi Kartı Borcunun Ödenme Yolu Açılmasında Etkili

Kredi kartı borcunuzu ödemeniz için bir çok yol bulunuyor. ATM’den yatırma, Banka şubesinden yatırma, İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden yatırma, EFT ve havale yoluyla yatırma sadece bir kaçı. Burada borcu ödenen kredi kartı ne zaman açılır sorusu için yatırma yolunuz da önem arz eder. Nedeni ise sistemin ödendiğini görüp görmemesidir. Dijital yollardan, şubeden yada bir bankamatikten parayı yatırmanız halinde sistem kartınız ve borcunuz temettü durumuna düşmemişse hemen açılır.  Yatırdığınız para ile kartınızın limiti açılmış olur ve bu limit dahilinde de harcama yapabilme imkanları bulursunuz.

Nakit Çekime Kapatılan Kredi Kartının Açılması

Kredi kartı asgari ödeme tutarını yıl içerisinde üç kez geciktirmeniz halinde kartınız nakit çekimlere kapatılacaktır. Bu durum bir nevi bankanın almış olduğu BDDK yasaları gereği tedbir. Burada nakit çekime açtırmanız söz konusu olmayacaktır. Zira son geciktirme tarihinden itibaren bir yılı devirmesi halinde yeni yıl takvimi ile nakit çekim açılır.

Süresiz Kapatılan Kredi Kartları

Kredi kartı borcunuzu ödediniz fakat bu ödeme süresi sizin temettü durumuna düşmenizi engellemediyse burada yapabileceğiniz çok da bir durum yok. Çünkü bu durumdaki kartların borçları ödenmediğinden sürekli kullanıma kapatılmıştır ve kartınızın asgari ödemesinden ziyade tüm borçlarınızın ifası istenir. Burada borcunuzu ödemiş olsanız dahi kartınız kullanıma açılmayacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma