Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Denizbank Üretici Kart Nedir?

Denizbank Üretici Kart Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
250 0

Üretici kart Denizbank tarafından piyasaya sürülmüş olan bir çeşit kredi kaynağı ve kredi kartıdır. Yeşil renkte ve üstünde çiftçi motifleri ile çıkarılan bu kart adından da anlaşılabileceği gibi çiftçilerin kullanımına sunulan bir karttır. Denizbank üretici kart çiftçi ve üreticilerin tarımsal girdi ve nakit ihtiyaçlarını giderebilmeleri için oluşturulmuştur. Üreticiler bu kart içerisine nakit gereksinimlerine göre daha önceden karta tanımlanmış kredi limitinden harcayarak tarımsal girdi gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Deniz Üretici Kart

Üretici kart çiftçiler için birçok farklı avantaj barındırmaktadır. Bunlardan ilki üretici kart çiftçilere yani üreticilere yılda bir kere ödeme dönemi sunarak tarımsal ürünlerinin çeşidine ve hasat desenine göre belirlenen dönemlerde ödeme imkanı sunar. Yani üretici kart sahibi çiftçi yılda bir kere kredi ödemesi gerçekleştirir. İkinci olarak üretici kart sahibi çiftçiler anlaşmalı iş yerinden alışveriş yapmaları halinde de bazı ekstra avantajlara sahip olurlar.

Anlaşmalı yerlerde yapılan alışverişlerde üretici altı ay vade şansı yakalar. Aynı zamanda yine anlaşmalı yerlerden alışveriş yapılması halinde üretici karta yüzde sıfır faiz kampanyaları bulunmaktadır. Üretici kartın bir diğer avantajları Denizbank ATM’leri ya da şubeleri vasıtası ile üreticilerin kart üzerinden ihtiyaç duydukları kredileri çekebilmeleridir. Hem kredi kullanabilir hem de anlaşmalı yerlerde kredi kartı gibi kart ile de alışveriş yapabilirler.

Üretici Karta SMS İle Başvuru

Üreticiler, üretici kart kullanırken tarihe dikkat etmeden diledikleri zaman ödeme yapma imkanına sahiptir. Ödeme sonrası da tekrardan ihtiyaçlarını, tarımsal girdilerini almak için üretici kartı kullanabilirler. Üretici kart sahibi olmak çiftçiler için çok kolaydır. URETICI yazarak bir boşluk bırakılır ardından TC kimlik no yazılır, bir boşluk daha bırakılarak bulunulan ilin plaka kodu yazılır. Kısa mesaj ile 3280’e gönderilir. Böylelikle başvuru gerçekleşmiş olur. Üretici kart sahibi olmanın da bazı şartları bulunmakta.

Başvuru İçin Neler Gerekiyor?

Bu şartlardan ilki çiftçi kayıt belgesidir. Üretici ister bitkisel ister de hayvansal üretim yapsın mutlaka çiftçi kayıt belgesi bulunmalıdır. Böylelikle bu belgeye sahip olan çiftçiler üretici kart sahibi olma şansı yakalar. Üretici kart ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen çiftçiler Denizbank tarımsal bilgi hattından 444 6 800 bilgi alabilir.

Denizbank Üretici Kart Nerelerde Geçerli?

Üretici kart sahiplerinin sorusu bu kartın nerelerde geçtiği üzerine. Fakat bu şekilde bir listeleme yapmak çok yanlış olacaktır. Nedeni ise binlerce üye işyerinde geçiyor olmasıdır. Denizbank Bonus kredi kartı geçerli olan tüm iş yerleri ile akaryakıt istasyonlarında bu kartınız ile harcama yapabilmeniz mümkün.

Denizbank Üretici Kart Borç Erteleme

Denizbank’ın çiftçilerin hizmetine sunduğu üretici kartın borç erteleme işlemi yapılması bankanın onayına kalmış bir husus. Bunun için banka şubenize başvurmanız gerekecektir. Normalde Denizbank Bonus Kredi Kartını erteleme imkanı bulunuyor olsa da Üretici Kart için bu hizmet verilmeyebilir.

Denizbank Üretici Kart Limit Yükseltme

Başvuru ile oluşturulan kartınızın limitini zamanla yükseltme talebi oluşturabilirsiniz. Bunun için bankaya başvuru yapmalısınız. Zamanla banka da bu limitleri artırım yoluna gidebilir. Bunun için sizden ayrıca onay alınması gerekecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma