Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Devlet Destekli KOSGEB İş Kurma Kredisi

Devlet Destekli KOSGEB İş Kurma Kredisi

Aydin Duran Aydin Duran -
184 0

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatandaşlarına oldukça farklı kolaylıklar sağlıyor. Devlet destekli krediler hakkında tüm bilgiler sitemizde mevcuttur. Bir çok alanda hibe kredi ve faizi düşük krediler bulabilirsiniz. Ancak iş kurmak için en çok desteği KOSGEB üzerinden alabilme ihtimaliniz yüksek. Yeni iş kurana kredi desteği ve işyeri açana maddiyat sağlıyor. Devletten iş kredisi çekmek için gereken unsurları sizler için sıraladık ve detaylandırdık.

Devlet Destekli İş Yeri Açma ve İş Kurma Kredisi

Ülkemizde ekonominin gelişmesi için devlet iş kurmak isteyenlere ciddi manada hizmetler sunmaktadır. Artık iş fikriniz var ve bunu gerçekleştirebilecek maddi yeterliliğiniz bulunmamakta ise bunu düşünmenize gerek yok çünkü devlet iş fikri olan girişimcilere maddi destek vererek bu fikirlerini gerçekleştirmeleri konusunda olanak sağlıyor. Gerek hibe vererek gerekse faizsiz kredi desteği ile. Yeni işyeri açma kredisi devlet destekli olarak bazı bankalar tarafından verilmektedir. Tercih edebileceğiniz birden fazla işyeri açma kredisi veren bankalar bulunmakta, fakat bu hizmet için en çok kullanılan banka 3 büyük devlet bankasından biri olan Ziraat Bankası‘dır. Devletin verdiği bu destek başlangıçta biraz kısıtlı da olsa şu anda işyeri açmak istiyorum diyen hemen hemen herkesi fikirleri makul şeyler olduğu sürece ciddi miktarda hibe ve faizsiz kredi vermektedir.

Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle yapmak istediğiniz işi kafanızda netleştirmeniz gerekiyor devletin vereceği destekler fikirleriniz makul ve ülkemiz ekonomisi için faydalı şeyler olması şartıyla geçerlidir. Devlet bu desteği farklı şekillerde veriyor. Bunlardan ilki eğer halihazırdaki bir işletmeyi satın almak istiyorsanız Ziraat Bankası şubesine giderek bu isteğinizi belirtmeniz durumunda ihtiyaç ve araç kredisinden daha uzun vade kullanarak ve yine bu iki krediden daha düşük faiz oranlarıyla kredi çekebilir ve istediğiniz o işletmeyi satın alabilirsiniz.

Faizsiz Devlet Destekli Hibe Ve Teşvikler Nasıl Alınır?

Eğer yeni bir işyeri açma fikriniz var ve maddi yetersizlikten dolayı bu fikri gerçekleştiremiyorsanız devlet size bu fikirlerinizi gerçekleştirmeniz için yardımcı oluyor. Birçoğumuzun duymuş olduğu KOSGEB vasıtasıyla bu hizmeti alabiliyoruz. KOSGEB destekleri kendi verdiği eğitimi aldıktan sonra size veriyor. Bu eğitimlere katıldıktan sonra yapmak istediğiniz iş projesinin planlamasını aldığınız eğitimlere göre yapıyorsunuz ve daha sonrasında KOSGEB tarafından hibe alabiliyorsunuz. Ayrıca KOSGEB faizsiz kredi desteği de veriyor. KOSGEB ne kadar hibe veriyor diye soracak olursanız 50 bin TL ye kadar hibe sağlarken 100 bin TL de faizsiz kredi desteği sağlıyor. KOSGEB eğitimi aldıktan sonra bu hibe ve krediyi nasıl temin edebilirsiniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğitime gitmeden daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz KOSGEB resmi sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak halihazırda bir işletmeniz var ise ve işyeriniz için kredi ihtiyacı duyuyorsanız devlet bu konuda da destek veriyor. Talep edeceğiniz bu kredi için 30 bin TL ‘ye kadar faizsiz kredi alabilme şansınız var. Daha yüksek bir tutar için ise daha düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için size en iyi bilgiyi verebilecek Banka olan Ziraat Bankası‘nı ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma