Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Halk Bankası EFT Saatleri Ve Ücretleri

Halk Bankası EFT Saatleri Ve Ücretleri

Aydin Duran Aydin Duran -
291 0

Halk Bankası belirlediği esnek EFT saati ve uygun ücretler dâhilinde banka müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor. Halkbank müşterisi olarak başka bir banka hesabına para göndermek istiyorsanız, bu işleme EFT denir. Banka tarafından belirlenen saatler içerisinde EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerini mağdur etmek istemeyen Halk Bankası, geç EFT hizmetini devreye soktu. Banka geç EFT hizmetinde farklı işlem ücreti ve komisyon talep edebilir.

Elektronik Fon Transferi (EFT): farklı iki banka arasında yapılan para gönderme işlemine EFT denir. Halk Bankası EFT Saatleri

Halk Bankası EFT Saati 08:00-16:30
Halk Bankası Geç EFT Saati 16:30-17:15

Halk Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Halk Bankası müşterisiyseniz, EFT yapmak için ad ve soyad bilgilerine sahip 26 haneli İBAN numarasının yazdığı banka hesabınızın bulunması gerekiyor. EFT işlemini yapabilmek için iki farklı banka hesabı, İBAN numarası, alıcı adı soyadı ve yatırılacak tutarı belirlemelisiniz.

Halk Bankası EFT Ücretleri

Halk Bankası müşterisi olarak EFT işlemlerinizi internet bankacılığı, mobil uygulama, müşteri hizmetleri ve banka şubelerinden yapabilirsiniz. İstediğiniz kanalı kullanarak yapacağınız EFT işlemlerine ait ücretler değişiklik gösterir.

İnternet Bankacılığı 4,29 TL
İnternet Bankacılığı Düzenli EFT 2,86 TL
Mobil uygulama EFT 4,29 TL
Müşteri Hizmetleri EFT 6,19 TL
Banka Şubesi EFT 65 TL
Banka Şubesi Geç EFT 74 TL

 

Dini Bayramlarda, Resmi Tatillerde Ve Hafta Sonu EFT İşlemi Yapılır Mı?

Tüm bankalar mesai saatleri dışında EFT işlemi gerçekleştirmenize izin vermez. Bankalar aracılığıyla yapılan EFT işlemleri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından kontrol edildikten sonra, onaylanır. TCMB Cumartesi ve Pazar günü kapalı olduğundan, kontrol yapılamaz. Bankalar da kapalıdır. Bu yüzden hafta dini bayramlarda, resmi tatillerde ve hafta sonu EFT işlemi gerçekleştirilemez.

İnternet ve mobil uygulama kullanarak, Cumartesi ya da Pazar günü EFT yapabilir ancak gönderdiğiniz para karşı tarafa haftanın ilk iş günü Pazartesi günü hesaba geçer. Dini bayramlarda ve resmi tatillerde bankalar yarım gün çalışır. Bu durumda bankaların belirleyeceği çalışma saatlerine göre, saat 13:00’e kadar EFT işlemi yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma