Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. icralık Araçlar
 4. »
 5. Halkbank’tan Satılık 2. El Araç Satışı, Nasıl Alınır?

Halkbank’tan Satılık 2. El Araç Satışı, Nasıl Alınır?

Aydin Duran Aydin Duran -
394 1

Halkbank 2. El Araç Satışı – Taşıt alımlarında kullanacağımız maddi varlık bankalardan alacağımız taşıt kredileri ile karşılanıyor. Karşılayacak maddi varlığı bulunan kişilerde dahil avantajları neden ile bu yola başvuruyor. Fakat zamanla karşılaşılan kişisel ekonomik krizler, döviz kurları ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalar neticesinde alınan taşıt kredilerinin geri ödemeleri yapılamaz hale gelebiliyor. Geri ödemesi yapılamayan taşıt kredilerinin tahsil edilebilmesi için krediyi tahsis eden finans kuruluşu alınan araca koyduğu ipoteğe bağlı olarak el koyuyor. El konulan araçların satışı ile de kredi borcunun tahsil edilmesi yoluna gidiliyor. Halkbank’tan satılık 2. El araç satışı, çekme belgeli olarak gerçekleştiriliyor.

Halkbank 2. El Araç Satışları Nasıl Oluyor?

Finansmanı karşılanan taşıtlara ipotek söz konusu olması finans kuruluşunun elini güçlendirdiği için bankalar taşıt kredisi tahsislerine daha ılıman bakıyorlar. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerde kredi alabilir hâle gelebiliyor.

Zamanla yapılan kampanyalar düşen taşıt kredisi faizleri araç alımına talebi artırıyor olsa da alınan kedilerin borcunun ödenmemesi de artış gösteriyor.

Halkbank 2. El Araç Satışı
Halkbank 2. El Araç Satışı

Çekme Belgeli Araç Olarak Satılıyor?

Devlet Bankası olan Halk Bankası 2. el araç sahibi yapma yolunda kendisine düşen kredi tahsislerini de yerine getiriyor. Bu tahsisler neticesinde borcu ödenemeyen araçların satışı kurmuş olduğu dijital platform ile ilan edilerek satışa çıkarılıyor. Halk Bank kendi resmi sitesinden giriş yaparak buradaki araçlar hakkında bigi sahibi olunuyor. Zaman zaman oluşan şarntlar vinç, kamyon ve motorsiklet gibi farklı taşıt cinslerini bünyesinde barındırıyor. İlgili sayfaya giriş ile istediğiniz araç ve özellikleri için filtreleme de yapabiliyorsunuz.

Araçları Nasıl Görürüm?

Halkbank’tan 2. El Araç satışı platformunda size uygun bir araç bulmanız halinde bunu yakından inceleme olanağınız bankanın imkanları dahilinde olabiliyor. Bunun için aracın bulunduğu il ve şube ile görüşmeniz gerekecektir. Gereken iletişimi kurarak araçları yakından inceleyebiliyorsunuz.

Satışa çıkarılan araçlarda anahtarının olamaması, ruhsatının kaybı, alım sonrası aracın çalışmama gibi durumlar nedeniyle doğabilecek çekici masrafları ve diğer giderler alıcıyı ait oluyor.

Halkbank’tan Çekme Belgeli Araç Almak İsteyenlerin sırasıyla atacağı adımlar şu şekilde;

 1. Halkbank’tan 2. El Araç Satışı Platformuna gitmeniz gerekiyor. Buradan Gidebilirsiniz.
 2. Aracın özellikleri, modeli, cinsi ve ekspertiz raporları gibi hususları bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Alma talebiniz olursa şube ile iletişime geçebiliyorsunuz.
 3. Gerektiğinde telefon ile bilgi alınabilir.
 4. Araç için protokol imzalanmalı. Şartları kabul etmelisiniz ki ihaleye katılabilesiniz.
 5. Araca ait muhammen bedelin yüzde 3 oranında teminat bedeli yatırılmalı. Bunun için banka şubesine gitmeniz gerekiyor.
 6. Bankadan alacağınız kullanıcı adı ve şifre ile yine ilgili sayfadan istediğiniz araca fiyat teklifi veriyorsunuz.
 7. Süre sonunda araç ihalesi sizde kalırsa satış işlemleri ile aracın yeni sahibi oluyorsunuz.
 8. İhaleye katılıp, ihaleyi almanız halinde aracı almazsanız teminat tutarı bankaya gelir olarak irad ediliyor.
 9. Araçlara verilen teklifler muhammen bedelin altında kabul edilmiyor.

Halkbank’tan satılık 2. El araç satışı zaman zaman yenileniyor. Çünkü satılığa çıkarılan araçlara yenileri katılıyor. Bu nedenle zaman zamanda kontrol edilmesi mantıklı olabilir. Bu işi ticarete çeviren kişi ve kuruluşlar buralardan aldıkları araçları normal fiyatlarına dahi satsa düşük fiyattan aldıkları için ciddi kazançlara ulaşıyorlar. Bu sebeple talep edilebilirliği artıyor.

Bankalardan 2. El araç satışları sürekli yapılan bir işlem. Bu işlemler ile yeni ve yüksek modelli araçları cebinize uygun fiyatlardan alabiliyorsunuz. Ayrıcalığı ise isterseniz satışı yapan banka şubesinden kredi kullanabilir olmanız. Buralardan uygun görülmesi halinde 2. El taşıt kredisi yada tüketici kredisi kullanabiliyorsunuz.

Bazı kesimlerce pek kabul görmese de araç sahibi olmanız için iyi bir alternatif olarak Halkbank’tan satılık 2. El araç satışları değerlendirilebilir. Talep görmesi halinde de Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araç Satışları hakkında yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. Metin Karacık - -

  Halkbanktan satılık çekme belgeli araç olması daha uygun fiyatlar demek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma