Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İş Bankası İmece Kart Nedir?

İş Bankası İmece Kart Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
175 0

Türkiye İş Bankası tarafından tarımsal faaliyetler gerçekleştirmek için gerekli olan fide, gübre, tohum, zirai ilaç, yem, akaryakıt, tarımsal ekipman gibi ihtiyaçların karşılanabilmesi için üreticilere sunduğu, tarımsal kredilerin kullanılmasına olanak sağlayan ve Bankamatik kartı olarak da kullanabilen karta İmece Kart adı verilmektedir.

İş Bankasından Tarımsal Faaliyetleriniz İçin İmece Kart

Türkiye İş Bankasının sunmuş olduğu İmece Kart hizmeti tarımsal faaliyet gerçekleştiren kullanıcılara birçok fayda sağlamaktadır. İmece Kart edinen kullanıcılarına doğrudan Tarım Kredisi tahsis edilirken, tarımsal faaliyetler gerçekleştiren kullanıcıların ihtiyaçlarını anlaşmalı üye işyerlerinden karşılamaları halinde faizsiz dönemli alışveriş imkânı sağlamaktadır.

İmece kart sahiplerinin yararlanabildiği esnek vadeler sayesinde, imece karta bağlı olarak sunulan tarımsal kredinin vadesi hasat dönemine denk gelecek şekilde azami bir yıl olarak belirlenebilmektedir. Ayrıca yapılmış olan alışverişlerin ödemesi faizsiz dönemin sonunda veya faizsiz dönemin içinde gerçekleştirildiği takdirde faiz işlemi uygulanmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey, faizsiz dönem uygulamaları alışveriş yapılan işletmelerle yapılan anlaşmalara göre değişiklik göstermesidir.

Yapılan alışverişlerin tutarı, imece kartın alındığı sırada tahsis edilmiş olan tarımsal kredisinden karşılanmaktadır. Ayrıca yapılan anlaşmalı üye işyerlerinden yapılacak olan akaryakıt dışında kalan alışverişler sayesinde, işlem tutarı üzerinden puan kazanabilirken, kazanılan puanlar yine anlaşmalı üye iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde kullanılabilmektedir.

İmece Kart sahipleri tüm Türkiye İş Bankası Şubelerinden hasat zamanı geri ödeme ve 3 ay faizsiz dönem avantajlarının yanı sıra Tarsim Sigortası da yaptırabilmektedir.

İmece Kart Nakit Avans

Sunduğu tarım kredisi avantajlarının yanı sıra Bankamatik kartı olarak da kullanılabilen İmece Kart, sunmuş olduğu Bankamatik kart özelliği sayesinde Türkiye topraklarının her noktasında 7 gün 24 saat Bankamatikleri kullanarak havale, fatura ödeme, yatırım işlemleri, bakiye öğrenme, para yatırma, para çekme gibi birçok hizmetten de yaralanabilmektedir.

Son olarak İmece Kartlarının sahip olduğu vadesiz mevduat hesabı sayesinde POS cihazları kullanılarak alışveriş yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra yurt içinde veya yurtdışında bulunan ATM’ler yardımıyla para çekilebilmektedir. Ayrıca İmece Kartın sunmuş olduğu Bankamatik özelliğinden faydalanılarak yapılacak olan alışverişlerde İmece Puan yerine Maxi Puan kazanılmaktadır. Kazanılan bu Maxi Puanlarla anlaşmalı üye iş yerlerinden alışverişler yapılabilmektedir.

İmece Kart Anlaşmalı Petroller

Başlı başına anlaşmalı petrol adresi göstermek burada yanlış olacaktır. Nedeni ise binlerce üye işyerinde iş bankası imece kart kullanılabiliyor olmasıdır. İş Bankası üye iş yerlerinde geçerli bir karttır. Bu nedenle Maximum Kredi Kartının geçtiği her iş yerinde her petrolde imece kartınızı da kullanabilirsiniz.

İş Bankası Çiftçi Kart Başvurusu

İş Bankasının çiftçi kartı imece kart markası ile hizmete sunuluyor. Başvuru yapabilmeniz için nüfus cüzdanınız ile çiftçilik gelir belgelerinizin olması yeterli oluyor. Başvuru adresleri ise İş Bankası şubeleri.

İmece Kart Limiti

Kart limiti kredi kartlarında olduğu gibi sizin talebiniz üzerine ve gelir belgelerinizdeki rakamlar esas alınarak banka tarafından belirleniyor. Gelirlerinizin üstünde limitler beklemek yanlış olur. Bu nedenle sizin kredi notunuzda önemli bir husus.

İmece Kart Müşteri Hizmetleri

İŞ Bankası Müşteri Hizmetlerinin numarası 0 850 724 0 724. Bu numaradan ulaşarak İmece Kartta dahil olmak üzere tüm hizmetlere ulaşabiliyor ve hizmet alımı yapabiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma