Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kredi Sicil Affı Yasası Çıktı mı? Banka Sicil Affı Nasıl Yapılıyor?

Kredi Sicil Affı Yasası Çıktı mı? Banka Sicil Affı Nasıl Yapılıyor?

Aydin Duran Aydin Duran -
201 0
Kredi Sicil Affı

Bankalar nezdinde kara listede gözüken kişi ve esnafların kötü notunu ortadan kaldıracak ve herkesin kredi almasının yolunu açacak olan kredi sicil affı yasası beklentiler arasındaki yerini sürekli koruyor. Tabiri ile kırmızı kalem yiyen banka müşterilerinin banka ürünlerini alabilmesinin yolunu açacak olan af yasası ile ilgili aramalar sonrası sizlerin sorularına cevap aradık. Güncel olarak kara liste içerisindeki yasaklı kişiler kredi ve kredi kartı alabilir mi? Bankacılık ürünlerini alabilmek için kredi sicil affı geliyor mu? Kredi Sicil Affı çıkacak mı? Ne zaman çıkar gibi sorular kendisine cevap bekliyor.

Kredi Yasaklılarına Kredi Sicili Affı Gelecek mi?

Kredi yasaklısı konumundaysanız kredi sicil affını bekliyor olmanız gayet doğal. Kara liste içerisindeyseniz banka ürünlerini alabilmeniz için bu liste dışına çıkmanız ve kredi notunuzu da artırmak zorundasınız. Çünkü bankalar borç para verirken en çok baktıkları husus kişinin kredi notudur. Bu not ise bankaya olan bağlılığınıza istinaden oluşur ve ödeme yapmaktan kaçınmanız ile hızlıca düşer.

Kredi Sicili Affından Yararlanmanın En Büyük Şartı

Geçmiş dönemlerde çıkan af yasalarına göre özellikle bankalara olan borçların yasanın çıkmasından itibaren altı ay içerisinde ödenmesi ve kapatılması isteniyor. En büyük şart bu. Kredi sicili affı ile borcunu ödeyen ve kapatan kişiler bankalara kredi başvurusu yapabiliyor. Ancak bu af ile bankaların hepsinin uygulamaya koyduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü bankalar her ne kadar af çıkmış olsa da kişilerin yine ödemekten kaçınacağını düşünerek bu listede bulunan kişilere kredi ve kredi kartı vermekten kaçınıyor.

Güncel olarak yasaklı olan ve affın çıkmasını bekleyen bireysel ve esnaf olarak binlerce kişiden bahsetmek mümkün. Son dönemde oluşan ekonomik sıkıntılar ve pandemi sürecindeki çalışamamazlık durumları ile ekonomik olarak zor günler geçiren kredi yasaklısı konumundaki herkes yeni bir çözüm arayışında. Bu amaçla da yeni kredi sicil affı beklentisi her zamankinden daha büyük.

Kredi Sicil Affı Tam Olarak Ne Demek?

Çıkacak yeni af yasası ile birlikte bankalardan kredi ve kredi ürünlerini alamayan kişilerin kara listeden çıkacağı ve bankacılık ürünlerini alacağı anlamına geliyor. Diğer bir tanım ile bankalara olan borçlarını ödemeyen kişiler çıkan af ile borçlarını kapatmaları halinde yeniden kredi ve kredi kartı alabilir seviyeye gelmesidir. Bu sayede maddi açıdan sorunları bulunan kesim alacakları yeni krediler ile daha rahat hareket edecek ve nefes alacak konuma gelecek. Bu amaçla beklentiler arasında kredi sicili affı yasası bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma